Bilgisayarım Çook Aşırı Yavaşladı !!!

18 Tem 2014
145
0
Arkadaşlar Bilgisayarım 2 Gün Önce Fişek Gibiydi Şimdi Çok Yavaşladı ve Yarım Saatte Bir Şu Dosyaya Erişime İzin Ver Diyor Dosyanın Konumunu Giriyorum Siliyorum ve Yine Çıkıyor :( CCleaner ComboFix AdvancedSystemCare 'de İşe Yaramadı Kursat44 Arkadaşımızın CD'siz Format Atma Dosyasını İndiridim Kurulunca Hata Veriyor Uyumlu Değil Diye Acil Yardım ! Sizden Yardım Bekliyorum Acil :RpS_thumbup:

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
İşlemcinin aniden ısınması bu soruna yol açabilir. Yük bindiren, arka planda çalışan bir uygulama var mı kontrol et. Defraggler programları ile diskini birleştirmeni tavsiye edebilirim. Program Ekle Kaldırdan iyi bir temizli yap ayrıca, virüs taraması için de sağlam bir antivirüs ile bunu gerçekleştir.

"Başlat" menüsünde, "Çalıştır"a tıkla ve "msconfig" komutunu gir. Açılan pencerede "Başlangıç" sekmesine geç. Burada, Windows başlangıcında açılan programların bir listesini görebilirsin. İhtiyacın olmayan programların yanındaki kutucuğu boşaltarak, sistem başlangıcında bunların çalışmasını engelleyebilirsin.

Performans seçenekleri menüsü ile Windows'unu donanımlarına uygun biçimde ayarlaman mümkün. Bu menüye, masaüstünde "Bilgisayarım" simgesine sağ tıkladıktan sonra "Özellikler - Gelişmiş" yolu ile ulaşabilirsin. "Performans" bölümündeki "Ayarlar" butonuna tıkladığında, karşına "Performans Seçenekleri" menüsü gelecektir. Bu menüden, pencerelerin animasyonla küçülüp büyümesini, fare işaretçisinin gölgesini, veya sürükleme esnasında pencere içeriğinin görüntülenmesi gibi birçok efekti açıp kapatabilirsin. Üstteki butonlardan "En iyi performans için ayarla" tuşu yeterli olacaktır, ancak dilersen alttaki kutucukları kullanarak efektleri tek tek açıp kapatabilirsin.

Format son çaren olsun.

Gök-Kurt

Uzman üye
16 Ara 2012
1,516
0
27
İZMİR
En iyisi bi bakım yap cd ile format at toz vb seyleri temizle cpu termal macunu yenile fan bak calisiyomu diye bunları yap pc fişekliğine doner gerekirse gpu fan tak kasali ise diz ustu ise sogutucu fanlar var onlardan al

cheerif

Üye
24 Eki 2012
67
0
dostum bilgisayar fişten çekerek kapattın mı hiç, hdd ye bir bak bad sektör tarzı bir şey olabilir.Benim başıma benzer olay geldi sonra format atarken hdd yi görmedi o tarz bir şey olabilir ama bu hatalar genellikle ısınmadan olur.Laptop mu kullanıyorsun onları belirt ona göre yardımcı olmaya çalışayım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.