Bilgisayarım geç açılıyor.Çok donuyor sebebi nedir acaba?

Weardlegend

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
768
1
33
İstanbul
arkadaşlar laptopum geç açılıyor baya bi hemde.ve çok donuyor açılınca sebebi nedir acaba.gereksiz programda yok bilgisayarda C-D disklerinde boş denicek kadar az şey var.Gittim bilgisayarcıya verdim içini bi güzel temizledi fanını filan ısınma yapıyor ondan kasıyordur sanıyordum temizledikten sonrada aynı.Virüs bulaşmış ondanmı yavaşlamış olabilir :confused:

DangerTeam

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
512
0
İstanbul
Bilgisayarın işletim sistemi nedir ? Performans Bilgileri ve Araçları’nı Kontrol Et

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Performans Bilgileri ve Araçları yolunu izleyererek Performans Bilgileri ve Araçları’nı aç. Yada Başlat > Denetim Masası’nı tıklat.Sağ üst köşedeki Arama kutusuna Performans Bilgileri ve Araçları yaz ve sonuç listesinde Performans Bilgileri ve Araçları’nı tıkla.

- Açılan pencerenin sol menüsünden Gelişmiş araçlar’ı tıkla.

- Açılan pencerede Performans sorunları altında listelenen sorunları göreceksiniz.Onlardan birisine tıkla

- Görüntülenen iletişim kutusundaki bilgileri okuyarak hangi program veya sürücülerin soruna neden olduğunu öğrenebilirsin

DangerTeam

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
512
0
İstanbul
Orada ki performans sorunlarına tıkla sorun var bilgisayarın da yavaş çalışmasına neden olan durumlar var başlangıç programları diyor iki soruna tıkla çözümü konusunda yardımcı olacağım başlangıç sorunlarına Başlat / Çalıştır / msconfig ile ulaşıp tanımadığın programları devre dışı bırakarak sorunu çözebilirsin..

DangerTeam

Katılımcı Üye
19 Tem 2009
512
0
İstanbul
Şimdi bak ' Başlat / Çalıştır / msconfig yazdığında ''Sistem Yapılandırması'' diye bir şey açılıyor olması gerek açıldığın da orada başlat yazan yere gelerek orada ki fazla olan tanımadığın başlangıç programlarını devre dışı bırakmalısın :) Anladın mı ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.