Bilgisayarın R.A.T yediğini anlamak

Morodwin

Üye
2 Tem 2013
149
0
Değerli T.H.T üyesi abilerim / ablalarım. Daha önce paylaşıp paylaşılmadığını bilmiyorum ama ben şöyle bir mantık yürüttüm.
Şimdi rat yediğimiz zaman karşı bilgisayar bize bağlanabiliyor dosya alabiliyor vs vs bu sırada bilgisayarlar etkileşime geçmiyor mu ?. Eğer biz pc ye ara sıra netstat -n yazarsak ve sonuçları karşılaştırırsak farklı olan ip karşı tarafın değil midir? eğer onun ip si ise bu ip yi engelleyerek kurtulabilir miyiz ? Yorumlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum. Saygılarımla

Son düzenleme:

TheCalamity

Katılımcı Üye
11 May 2013
468
0
Benim bildiğim rat virüsü "1095, 1097, 1098 ve 1099" portlarını kullanıyor. Yanlış bilmiyorsam rat'ı cmdye netstat -an | find ":1095" ve sırasıyla diğerlerini yazarak bulabilirsin komut satırı altı boş ve yeni komut yazmaya geçiyorsa temiz bilgisayarın. Ben böyle biliyorum, bu arada konun yanlış yerde yardım merkezine açmalıydın. //İhbar

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
1
42
netstat -n acık ve dınlemede olan tum portları gosterır fakat onu cmd den sonlandırabılmen ıcın regedıtten kayıt yolunu bulman lazım

F[L]~3x

Uzman üye
9 Nis 2011
1,350
7
Modemin bağlı olduğu iplere bakıp; orada yanda yazan portlarda 15963 varsa veya görev yöneticisinde sizin isteğiniz dışında çalışan bir program var ise eğer

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.