Bilişim teknolojileri alanı

doruk123456789

Katılımcı Üye
19 May 2013
517
0
mrb ben bu sene lise 2 de bilişim dersi görücem neler öğrenicemi bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz neler öğrenicem

Norsis

Üye
17 Tem 2014
54
0
Kardeşim işte aslın sorun o iyi olanı çalıştırıyolar kötü olan işsiz iyi olan kötü olanı eziyor bilişime girmek için bi kez daha düşün bnce pişman olma başka bölüm seç.

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
Bu iişin üniversite ile alakası yok,yanlış bilgi vermiyelim.
Her hangi bir üniversitede bilişim,yazılım mühendisliği v.s okursan,kendini de geliştirirsen neden iyi para almayasın.

ODTÜ ye de gitsen aynı beyin,İTÜ ye de gitsen aynı beyin,Dandırık isimli üniversiteye de gitsen aynı beyin ( örn)
ODTÜ ye gidenlerin elinde sihirli bir değnek mi var ? Sadece zamanında çok ineklemişler ve ödülünü almışlar.Ayrıca ODTÜ yü tutturmak için Allah vergisi bir zeka olması lağzım.
Ama yazılım tamamen kendini geliştirmek ile alakalı,ODTÜ mezunu olanlara fazla para verme olayı tamamen yanlış.
Özel sektör de patronlar cebine girecek paraya bakarlar,ODTÜ den mezun olan biri Dandırık üniversitesinden mezun olan birinden daha az verimliyse,dandırık üniversitesine giden birine daha fazla para verirler.

Ayrıca bilişim teknolojileri gibi bir hedefin varsa,şimdiden İngilizceni geliştmekle başlayabilirsin.Çünkü belkide sana en çok lazım olacak şey İngilizce.
Bilişim alanında bilgi güçtür,güç paradır,para daha da güçtür :RpS_laugh:
İşe başlangıç maaşları 2.500 TL den başlıyor diye biliyorum.

Son düzenleme:

'Black-Life

Kıdemli Üye
13 Mar 2013
2,543
0
37
Teşkilat
mrb ben bu sene lise 2 de bilişim dersi görücem neler öğrenicemi bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz neler öğrenicem

Çağımız Bilişim Çağı Paşa Öneririm Bilişimci Olmanı

Lakin İyi Ve Sağlam Bir Yönden Öneririm

Genel Olarak Programlama Dillerinden C # ı Öğretirler İlk Olarak

Okullara Göre Değişir

Başarıları Dilerim Paşa :)

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
cengaver ilk olarak vb ogretirler sonra 11 sınıfta web proglamlama tabi donanımcı değilsen burada da asp.net ogretiyorlar 12 sınıfta da php ögretiyorllar ama donanımcı olmadıysan

Norsis

Üye
17 Tem 2014
54
0
Kardeşim olayı bn sana özetliyim.

10534517_760930890625157_3284329423061489647_n.jpg

:D :D :D :D

mhmtdmrl03

Uzman üye
26 Ağu 2010
1,684
0
Hatay
Öncelikle meslek çıkışlı olan birinin ODTÜ'ye gitme ihtimalinin ne kadar düşük olduğunu hepimiz biliyoruz..

Anadolu Teknik Lisesi - Bilişim Teknolojileri - Veri Tabanı okudum.. O kadar soğudum ki okuldan, derslerden..

Hazırlıklı ol şimdiden.. Normal liselerde görülen tüm dersleri görüyorsun + 15 saat civarı bölüm derslerin oluyor..

Yani 45 saat ders görüyorsun 10.sınıftan itibaren..
Ben de senin gibi şeyler diyordum.. Anadolu lisesine yerleşmiştim 1.tercihte, sağlığa da yetiyordu puanım.. Gittim Anadolu teknik lisesine tercih yaptım, çoook hevesliydim..

İlk yıl tüm liselerde aynı eğitim olur.. Mat fen vs görürsün..
İkinci yıl : 30 saat normal ders 15 saat bölüm olması gerek..
Diğer yıllarda aynı şekilde..

Veri Tabanı okursan > C# - Access vs var.. Çok zorlanmazsın altyapın varsa..

Ha benim hedefim ODTÜ diyorsan meslek çıkışlı olarak kendini fen liselilerle bir tutma derim(Eğer çok başarılı değilsen tabi, ki başarılı olsaydın meslek lisesine gitmezdin heralde)

Bir tutma deme nedenim : Çok çalışman gerekiyor. Meslek liselinin aldığı eğitimle, onların aldığı eğitim bir değil.. Fark ortada zaten.. Çevrene bak.

Yerinde olsam madem o kadar heveslisin ODTÜ falan istiyorsun..
Normal bir liseye git zorlanmadan sınıf geçebileceğin.. Yeni sistem ne bilmiyorum( düz lise kalmamıştı heralde).. Bu süre zarfında YGS - LYS çalış.. Dershane özel ders ne yapabilirsen yap.. ODTÜ'ye ancak gidersin..

Edit : Gerçi sen zaten Lise 2'ye giriyormuşsun.. Hevesin varsa zorlanmazsın.. Ama 45 saat ders çok ağır gelecektir.. Fırsatın olmayacaktır sınavlara hazırlanmak için.. Çok zorlanacaksındır..

Şöyle düşün Fen lisesi çıkışlı öğrencilerden fazladan 10 saat ders göreceksin.. Kendine güven yaparsın.

Son düzenleme:

doruk123456789

Katılımcı Üye
19 May 2013
517
0
Öncelikle meslek çıkışlı olan birinin ODTÜ'ye gitme ihtimalinin ne kadar düşük olduğunu hepimiz biliyoruz..

Anadolu Teknik Lisesi - Bilişim Teknolojileri - Veri Tabanı okudum.. O kadar soğudum ki okuldan, derslerden..

Hazırlıklı ol şimdiden.. Normal liselerde görülen tüm dersleri görüyorsun + 15 saat civarı bölüm derslerin oluyor..

Yani 45 saat ders görüyorsun 10.sınıftan itibaren..
Ben de senin gibi şeyler diyordum.. Anadolu lisesine yerleşmiştim 1.tercihte, sağlığa da yetiyordu puanım.. Gittim Anadolu teknik lisesine tercih yaptım, çoook hevesliydim..

İlk yıl tüm liselerde aynı eğitim olur.. Mat fen vs görürsün..
İkinci yıl : 30 saat normal ders 15 saat bölüm olması gerek..
Diğer yıllarda aynı şekilde..

Veri Tabanı okursan > C# - Access vs var.. Çok zorlanmazsın altyapın varsa..

Ha benim hedefim ODTÜ diyorsan meslek çıkışlı olarak kendini fen liselilerle bir tutma derim(Eğer çok başarılı değilsen tabi, ki başarılı olsaydın meslek lisesine gitmezdin heralde)

Bir tutma deme nedenim : Çok çalışman gerekiyor. Meslek liselinin aldığı eğitimle, onların aldığı eğitim bir değil.. Fark ortada zaten.. Çevrene bak.

Yerinde olsam madem o kadar heveslisin ODTÜ falan istiyorsun..
Normal bir liseye git zorlanmadan sınıf geçebileceğin.. Yeni sistem ne bilmiyorum( düz lise kalmamıştı heralde).. Bu süre zarfında YGS - LYS çalış.. Dershane özel ders ne yapabilirsen yap.. ODTÜ'ye ancak gidersin..

benimki hedeften yana bi hedefim planlarım var desem daha açıklayıcı olurum benim direkt olarak bir projem var ve bunu isterseniz size yazılı olarak sunabilirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.