bıos ayarları

17 Tem 2012
146
0
s.a kardeslerım ben pc me gırıs yapamıyorum bır bucuk satırlık yazı gelıyor hangı tusa bassam aynı satır tekrar edıyor arkdası aradım wındowsun sılınmıs dedı bıos ayarlarından olcak dedı ama nasıl olacak ben bılmıyorum format atım dedım ama hıc bır yerel dıks gorunmuyor ne yapmam lazım

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Windows silindiyse BIOS'dan nasıl geri getirecek?? :D
Büyük ihtimalle Boot önceliği yeni bir sanal diskte kalmıştır.BIOS'dan çözülür ancak bu Windows'un silindiği anlamına gelmez :)
BIOS'a girdiğinde Insert Floppy Disk demiyorsa HDD kilitlenmemiştir.Boot önceliğini DVD ye ikinciyi de HDD ye verirsen sorun kalkacaktır.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Kardes baska pcden usbyi boot et eger boot.ini silindiyse acilmaz sorunu soylersen daha iyi yardimci oluruz baslarken ne hatasi veriyo?

Boot otomatik olarak sanal X diskinde oluşur ve USB den boot ederse tüm işlemlerin USB de yapılması gerekir.Yani tüm Windows Dosyalarının USB de olması gerekir.Windows klasöründen tut da SysWow64'e kadar...

Bunları USB ye atsa bile sistem ile uyuşmayacaktır ve daha büyük hatalara sebep olabilir.

Örneğin sistem kararsızlığına ve beraberinde getirebileceği Boot önceliğini görememe gibi hatalara...

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Ben biosa del tuşuna basarak giriyorum,bendede boot.ini not found gibi bisey dedi usbde windows kur dosyalari vardi veicinde boot.ini vardi onceligi ona verdim boot.iniyi usbden tanidi ve o boot.ini dosyasida c diskine yonlendiriyor yani kopru gorevi yapiyor bu boot.ini
Olmassa biosu default yap

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Phoenix diyor ve pc acilirken yildiz resmiyle mavi bi ikon kadar kucuk copadam isareti cikiyor

Yıldız işareti sanırım American Megatrends'de çıkıyordu.BIOS'u değiştir Megatrends'de çok hata çıkıyomuş :D

Kardeş senin sorununa gelince,
F12 veya F10 ya da gharmori'nin dediği gibi Del tuşu ile (Delete) BIOS'a girip oradan boot önceliğini DVD ye ikinciyi de HDD ye ver :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
American Megatrends)) evet altda bu yazıyor ordan boot a gırdım

Kardeşim buradaki BIOS'larda hangisi seninki?

22068d1202585058-award-vs-ami-bios-b_bios.jpg

img_0759.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.