Bize Ne Gazzeden ? | Wallpaper Work | MwTugi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

goldays06

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
475
0
islamda ırkçılık yoktur müslüman ancak müslümanın kardeşidir suriyeyi ve gazzeyi umursamayanlar kendine müslüman demesin lütfen bizler yeri geldiğinde mynmar yeri geldiğinde doğu türkistan için üzülürüz ana şuan gündemdeki konu kudüs ve sadece gazzedekileri değil bütün müslümanları ilgilendiriyor

crackedx1

Katılımcı Üye
31 Eki 2015
840
0
c-137
çok anlamlı bir çalışma olmuş
doğu türkistan için susanlar
kerkük için susanlar
kudüs için konuşmasınlar
eline sağlık kardeşim

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
islamda ırkçılık yoktur müslüman ancak müslümanın kardeşidir suriyeyi ve gazzeyi umursamayanlar kendine müslüman demesin lütfen bizler yeri geldiğinde mynmar yeri geldiğinde doğu türkistan için üzülürüz ana şuan gündemdeki konu kudüs ve sadece gazzedekileri değil bütün müslümanları ilgilendiriyor

Yıllardır süregelen bir konu Doğu Türkistan ne şartlarda yaşıyor biliyor musun ?
Belki biliyorsun belki bilgin yok.
Ben sana anlatayım az da olsa,
Burada ki adamlar öncelikli olarak Müslüman oldukları için binlerce zulüm görüyor,
Sakal bırakmak yasak müslüman adeti diye
Oruç tutmak yasak
Namaz yasak
Kısacası ibadet ile ilgili çoğu şey yasak
Hatta ve hatta türbanlı kişilerin olması dahi onları rahatsız ediyor.

Bu adamlar nereden baksan en az diyeyim ki ben 10 yıldır işkence görüyor hem de ne işkence ?
3 yaşında ki bir çocuğun karnından 3 tane şiş bıçak çıkacak derecede işkence görüyor
7 yaşında bir kız çocuğunu çırılçıplak soyup boynuna tasma takarak gezdirelecek derece işkence görüyor.

Şimdi medyaya bakalım yıllardır kimi gösteriyor ;

En yakın zaman müslüman diye çin Myanmarı kullanarak Arakan'a zülm etti.
Medya en az 2 aydır bunu konuşuyor.
Kudüs olayı attılar ortaya medya çok uzun zamandır bunu konuşuyordu zaten yine gündem de patlak verdi.
Ama bunlar Türk değil ama Türk medyasının baş tacı !

"
Fikren yorum yazacak arkadaşlar buraya değil direk ziyaretçi mesajlarıma yazsın seviyeli bir şekilde konuşmasını bilen ile her türlü siyasi konular harici konuşurum.

Son düzenleme:

aslan4111

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
3,492
8
Eline sağlık abi.Ben de kaç haftadır tasarım yapamıyorum.Özeniyorum valla.

pasagonlum

Üye
14 Mar 2017
171
0
fikrinizi özelden belirtin propakanda yapmaya gerek yok ve öyle diyen arkadaşım iyi oku

Ey Süper Zekalı Müslüman Halkı Kudüs Sizleri Bekliyor.
Hadi Gidin Boş Boş Gündem oluşturmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz
bıktk sizin müslümanlığınızdan be kardeşim dinden imandan soğuduk yeter da
arabistana gidin orada yaşıyın hayatınızı Türküm demeye utanan İnsanlarsınız
Kendi Tarihimizi birbirimize kötületen iğrenç bir zihniyetiniz var Asıl kimliğimiz türklüktür
Boş Boş Tartışmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz artık sizde anladınız
eğitim ekonomi bunları konuşun be yani yemin ederim bir müslüman olarak okadar soğudum ki
sizin bu iğreç o sunni bilmem ne diye tartışmalarınıdan türkiyeyi sunni kürt bilmem ne diye bölüyorsunuz türkiyede yaşayan herkes türktür türk milletidir isterse italyan olsun beyninizi çalıştırın ALLAH Akıl vermesini temmenni ediyorum.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Yıllardır süregelen bir konu Doğu Türkistan ne şartlarda yaşıyor biliyor musun ?
Burada ki adamlar öncelikli olarak Müslüman oldukları için binlerce zulüm görüyor,
Oruç tutmak yasak
Namaz yasak

Bu adamlar nereden baksan en az diyeyim ki ben 10 yıldır işkence görüyor hem de ne işkence ?
3 yaşında ki bir çocuğun karnından 3 tane şiş bıçak çıkacak derecede işkence görüyor
7 yaşında bir kız çocuğunu çırılçıplak soyup boynuna tasma takarak gezdirelecek derece işkence görüyor.

Kudüs olayı attılar ortaya medya çok uzun zamandır bunu konuşuyordu zaten yine gündem de patlak verdi.

"
Fikren yorum yazacak arkadaşlar buraya değil direk ziyaretçi mesajlarıma yazsın seviyeli bir şekilde konuşmasını bilen ile her türlü siyasi konular harici konuşurum.

Gene de "Bize ne" DENMEZ

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Öncelikle çalışma güzel ancak meseleye dair henüz tam karar kılamadığım detayları olmakla beraber netleşen kısmını anlatmak istedim.

Ben de bir yardım yapılacaksa ilk Türk olana olsun taraftarıyım. Sonra müslüman olana. Sonra komşu olana, muhtaç olana... Filistin konusuna gelince, Osmanlı'nın hükmü o topraklarda ne zaman bitti o zaman kavga başladı buna inanırım. Diğer yandan Filistinliler zamanında topraklarını parça parça satmış israile. Türkiye'nin onca yardımına rağmen hdplileri ağırlamış, kürdistan destekçisiyiz demiş bir millet. Tüm bunlara rağmen ne halleri varsa görsün diyemiyorum. Bu hata yöneticilerinin. Ancak baskı altında sığınacak yandaş aradıklarını düşünüyorum.

Sonra her şeyi bir yana çocukları düşünüyorum. Orada doğan hiçbir çocuğun günahı olmadığına inanıyorum. Aslında dünyadaki tüm çocuklar masum. O hdp bayrağı eline tutuşturulan iki yaşındaki çocuk da öyle. Anası babası şerefsiz çocuk ne yapsın. Ha aklı erince devam edirse o zaman konuşuruz ayrı mesele yanlış anlaşılmasın.

Şimdi aynı mantıkla oradaki çocuklara kızamıyorum. Gerçekten dinini zorluklara rağmen yerine getirmeye çalışanların da yine onlar olduğunu, en azından onların içindeki bir kesim olduğunu görüyorum ve saygı duyuyorum. Halkta politikadan bihaber olanlara üzülüyorum ben. Onlara yardım gerektiğine inanıyorum. Liderlerine değil ama. Kürdistan destekçilerine değil. Türkiye yüz çevirse de kürdistan deseler anlarım.

Sonra taktiksel düşününce de Amerika'nın ortadoğudaki planlarının bu şekilde ilerlemesine, dünyanın bir ucundan bu topraklara müdahale etmesine katlanamıyorum. Söz sahibi olan bir ülke varsa biziz buralarda. Kavgayı bitirecek de başlatacak da biziz. Dünyanın bir ucundaki Amerika değil.Ve yine taktiksel olarak Filistinlilerin şu aşamada yanında olmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum. Vicdani tarafını zaten yukarıda anlattım.

Son dipnotumu düşeyim, Kerkük ne olacak? Biz Kubilay için Menemen'i yakın diyen Atatürk'ün askerleriyiz. Aynı fikri yine uygulamamız gerekir. Yansın tüm dünya ama benim canımdan olan önceliğimdir. Bir Türk için dünya yansın illa tercih meselesi ise. Ancak şu an tercih etmemize gerek yok ikisine de gücümüz yeter. Esas mesele farkındalık yaratabilmek iki konuda da.

Nuyth

Katılımcı Üye
20 Kas 2015
693
0
çok anlamlı bir çalışma olmuş
doğu türkistan için susanlar
kerkük için susanlar
kudüs için konuşmasınlar
eline sağlık kardeşim

tamam kardeşim hepsi için üzülüyoruzda akli dengen yerndemi kudüs müslümanlık için çok önemli bir yer!

eksitus

Üye
19 Ağu 2017
59
0
Komutanım iyi güzel de orasıda kutsal toprak. Biz oradaki topraklar için savaşıyoruz. Yoksa zamanında **aplar kendileri sattılar. Türkistan da bizim Filistin de zim Kerkük de bizim EvvelAllah

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
müslümanlar bu dünyaya geldiklerinden beri
doğduğundan ve ölümüne kadar hayatları bi tarafını kollamakla geçmiş
sunni şafi bilmem ne diye bölünüp birbirine küfür eden iğrenç bir tercih
Türkler Uyanıyor Yavaş Yavaş Asıl Kimliği Türk Oldugunun Farkına Varmalıyız
Ne Mutlu Türküm Diyene
Eline emeğine Sağlık

Oruç tutmak yasak
Namaz yasak

"

fikrinizi özelden belirtin propakanda yapmaya gerek yok ve öyle diyen arkadaşım iyi oku

Ey Süper Zekalı Müslüman Halkı Kudüs Sizleri Bekliyor.
Hadi Gidin Boş Boş Gündem oluşturmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz
bıktk sizin müslümanlığınızdan be kardeşim dinden imandan soğuduk yeter da
arabistana gidin orada yaşıyın hayatınızı Türküm demeye utanan İnsanlarsınız
Kendi Tarihimizi birbirimize kötületen iğrenç bir zihniyetiniz var Asıl kimliğimiz türklüktür
Boş Boş Tartışmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz artık sizde anladınız
eğitim ekonomi bunları konuşun be yani yemin ederim bir müslüman olarak okadar soğudum ki
sizin bu iğreç o sunni bilmem ne diye tartışmalarınıdan türkiyeyi sunni kürt bilmem ne diye bölüyorsunuz türkiyede yaşayan herkes türktür türk milletidir isterse italyan olsun beyninizi çalıştırın ALLAH Akıl vermesini temmenni ediyorum.

Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceseddir diyor Alparslan Türkeş. Arkadaşlar, nerede ne zaman gördunuz ki müslümanların "sen Sünnîsin! Sen Şafiisin! Sen Kürt safiisin!" Dediklerini? Ki Bugun İstanbul'daki mitingde sadece Kudüs degil doğu Türkistan da anıldı.
Biz hiç bir zaman ayrım yapmayız hatta birleştiririz. Efendimiz (s.a.v) buyuruyor ki: “Birbirinizden nefret etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları, kardeş olun.
Bugün orada bulunan vakıf ve dernekler sadece bugün değil, her zaman doğu Türkistan'ı dile getirdi. Ve hatta en çok onlar dile getirdi.

Ya peki Kudüs'ü tüm borçlarına karşılık isteyen Yahudilere vermeyen Abdülhamid Han sizden daha mı az Türktü?

Ne Türklük türk Irkçılığı, ne de Müslümanlık Arap hayranı olmak demektir.
Batıyı medeniyet sanmak ile İslamiyet'i Arap kültürü sanmak aynı hatadır.

Hayır, medya sadece doğu Türkistan'a değil bütün Ortadoğu coğrafyasına yapıyor bunu Mwtugi.

Son olarak, Arabistan'a neden gidelim? Çanakkale'de savaşan Mehmetçik ile Şerife Bacı ben sokakta rahat rahat namaz kılabileyim diye şehid oldular. Bu toprakların mayasında var İslam.

Hepinize ayrı ayrı yazamadım zamanım yok. Derdi olan "seviyeli" bir şekilde Ö.M atabilir.

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
458
'
ZOydXk.jpg

Bu 'da Benden gelsin
Anlayanlar için

Bordo Hack

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
877
0
Türkçe Konuşuyorsun Bu Ülkede Yaşıyorsun Türk Milletinin Bir Parçasısın
İstersen İtalyanca Konuş Farketmez Irkçılık Yapmıyorum Ama sen Bana
Böyle Konuşursan Böyle Cevap Alırsın Irak Nezaman Irak Oldu ? Osmanlıdan beri evveli var
O Yüzden Bizim Tarihimizi Kötülemeye Çalışma Burada Efendice Konuşmaya Çalışıyorum
HADDİNİ BİL
Türkçe konuşuyorsun derken Türkçeyi katlettiğinin farkında mısın ?

Konfüçyüs'e sordular: "Bir ülkeyi yönetmeye çağrılsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?" Büyük filozof, şöyle cevap verdi: "Hiç kuşkusuz, dili gözden geçirmekle işe başlardım. Şöyle ki: Dil kusurlu olursa, sözcükler düşünceyi iyi anlatamaz. Düşünce iyi anlatılmazsa, yapılması gereken şeyler doğru yapılamaz. Ödevler gereği gibi yapılmazsa, töre ve kültür bozulur. Töre ve kültür bozulursa, adalet yanlış yola sapar. Adalet yoldan çıkarsa, şaşkınlık içine düşen halk, ne yapacağını, işin nereye varacağını bilmez. İşte bunun içindir ki dil, çok önemlidir!"

Bu yüzden tartışıyorsunuz.Dilimizi kusursuz kullanamayız belki ama iyi kullanmaya özen gösterelim.

KhanxPars

Üye
20 Ağu 2017
162
1
Ötüken-Yış
Elien sağlık.

Ne kadar uzattınız bir konuyu herkes hak ettiğini yaşıyor, Osmanlıya ihanet ederken,
topraklarını satarken iyiydi de şimdi Kudüs'ü başkent yapınca mı olay oldu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.