Bizim dilimiz bir sanat eseridir.Lütfen Türkçeyi ''TURKCHE'''leştirmeyelim.

ByDewz

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
757
0
İstanbul
Arkadaşlar böyle bir konuyu öncelikle buraya açmaya gerek duydum çünki daha uygun bir yer göremedim son günlenlerde gittikçe artan online,multiplayer oyunlar dilimizi bozuyor böyle bir değil binlerce konu açılmış olabilir fakat ben güncel olsun istedim Knight OnLine,Silk Road, vs. gibi oyunlarda oyun deyimlerini kullandığımızdan dolayı ''ve'' yerine we ''tamam'' yerine ok,oq,k,okey gibi türkçe kelimelerin arasında yakışı kalmaya sözcükler dilimize yerleşmek üzere.Aslında Televizyon,Tren,Radyo gibi günlük hayatda sıkça kullandığımız isimlerinde kökü bir yerde yabancı dillere dayanıyor sizden tek isteğim bu olaya bir dur demeniz.Bu olay hakkında yapılan tek şey son günlerde getirilen bir kural oldu.Okuduğuma göre artık anlatdığım gibi harf veya kelimeleri ingilizce sözcük veya kelimelerle bir kullanmak veya sadece kullanmak nedeniyle ceza verilebilir forumdan uzaklaştırılabilir hatda eğer devam ederseniz banlanabilirmişsiniz.Okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.Bu arada söylemek isterim türkçe dünyada öğrenilmesi en zor dillerdendir.İngilizce ise en basit dil olduğu için uluslararası bir dildir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.