blue screen hatası

3rh4nN

Üye
24 Nis 2012
173
0
slm arkadaşlar format atarken bilgisayarım çok ağır ilerliyor format atış sırasında bekledim saatlerce baktım olucak gibi değil hard diski değiştim remi değiştim olmaadı format atamadım sonrasında mavi ekran hatası geldii hard disk ve remler sağlam ama format atamıyorum hata da şu; stop:0x000007b(0xf000....) diye gidiyor bios pilini çıkardım taktım yne olmadıı ama başka bilgisayarda hard disk açılıyor işletim sistemide yüklenmiş.. yardım ederseniz sevinirim?

redblue58

Katılımcı Üye
26 Ocak 2008
910
2
İzmir
sata4.jpg

bu ekrana gelmeden bir hata alıyorsanız ;
Biosa girin ve disk seçim bölmesinde HDD ile ilgili bölümde AHCII olan vardır onu IDE veya SATA yapın ( diskiniz hangisi ise ) . Sonra bu ayarı f10 ile kaydedip kuruluma tekrar başlayın %90 ihtimalle sorun düzelecektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.