Bu bilgisayarı ne yapayım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Deadly37

Katılımcı Üye
2 Ara 2010
357
0
%SYSTEMROOT%
Merhaba 2009 da Aidata marka bir bilgisayar almıştım . İşlemcisi AMD athlon x64 dü çok sağlamdı oyunlarda v.s kasmıyordu fakat bilgisayarı yaklaşık 5 aydır açmıyorum ( monitorü kırıldığı ıcın kullanmadım ) evimin bir köşesinde duruyor .. Şimdi özelliklerini paylaşayım

İşlemci : AMD Athlon x64 +4000 Processor
Ram : Kingston 1 GB DDR 600 Mhz
Ekran K: MSI 512 MB
Fan: 1 Adet

Geçenlerde içini açtım o kadar tozlanmışki cok kotu olmus simdi size sorum şu bu kasaya
200 tl harcayarak bilgisayarcıya icini temizleterek adam edebilirmiyim yoksa ustune bır bardak su mu ıceyım

NOT : Pc çok ısındığından 1 kere sağlam bir tekme atmıştım ama içinde hiçbirşey sökülmemiş yada oynamıyor.

barin

Katılımcı Üye
6 Tem 2010
252
0
Senin mali durumuna bağlı. Hani eski araçlar vardır vazgeçemezsin boyatır kullanırsın :) Öyle bi sıcaklık varsa aranızda biraz modifeyeyle çok aşırı grafik isteyen oyunlar haricinde işini görür. Ama öğrenciysen fazla paran yoksa hiç bulaşma. Büyük patrona söyle yeni bi makine al :)

5 Ağu 2011
163
0
ankara polatlı
kardeş al bitane işlemci macunu sonra iyi bi sil içini çalıştır normalse bişi yok ne harcıcan o kadar parayı benim pc de öyleydi yakşalık 4 ay kullanmadım içi baya tozlanmıştı açtım baya kastı ısındı falan sonra içini sildim neyn bide advanced system care attım taş oldu sende öyle şeyler yap maddı durum iyse söylicek bişim yok :D

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
Eski sistem. Ne kadar para harcarsan harca. Devri kapanmış artık. Yenisini almak gerekiyor.

PcChoLik

Uzman üye
18 Tem 2011
1,587
0
İstanbul
Merhaba 2009 da Aidata marka bir bilgisayar almıştım . İşlemcisi AMD athlon x64 dü çok sağlamdı oyunlarda v.s kasmıyordu fakat bilgisayarı yaklaşık 5 aydır açmıyorum ( monitorü kırıldığı ıcın kullanmadım ) evimin bir köşesinde duruyor .. Şimdi özelliklerini paylaşayım

İşlemci : AMD Athlon x64 +4000 Processor
Ram : Kingston 1 GB DDR 600 Mhz
Ekran K: MSI 512 MB
Fan: 1 Adet

Geçenlerde içini açtım o kadar tozlanmışki cok kotu olmus simdi size sorum şu bu kasaya
200 tl harcayarak bilgisayarcıya icini temizleterek adam edebilirmiyim yoksa ustune bır bardak su mu ıceyım

NOT : Pc çok ısındığından 1 kere sağlam bir tekme atmıştım ama içinde hiçbirşey sökülmemiş yada oynamıyor.

ben sana benim sistemimi söyliyim :D

İşlemci : AMD Athlon x64 +3500 Processor 2.20 MHz
Ram : Zotac 1 GB DDR2 600 Mhz
Ekran K: NVidia 9500+ 512 MB

benimki hele seninkinden dahada taş devrinden kalma :D
ben modifiye yapıcam e-kartı ve ram değiştircem onun dışında 64 bit AMD çok iyi :D
sıfırdan alıcağına git 2. el yerine al ramini e-kartını adamlar çizik var diye 200 tllik rami 50 tlye satıyor.. çizik olsa ne olucakki sanki 7/24 ramin dışını izliyceksin :D kasanın içinde durcak sadece..

Deadly37

Katılımcı Üye
2 Ara 2010
357
0
%SYSTEMROOT%
kingstonun 2 gb ramini alsam eskisinin yanına taksam toplamda 3 gb ram olsa , msı ın yenı ekran kartını alsam bu ısın ıcınden 150 tl ye cıksam olurmu

PcChoLik

Uzman üye
18 Tem 2011
1,587
0
İstanbul
olur ama sistemin 64 bit zaten sen hemen kendine vista veya 7 x64 bit sürüm al ama format atmadan önce;
4 gb ram
512 mb veya 1gb ekran kartı
al tak sonra formatını at cillop gibi bilgisayarın olucak..2 ram slotun varsa elindeki 1likte kalsın ziyanı olmaz böylece
5 GB ram
512\1024 megabyte ekran kartın
olucak ;)
en ucuzundan git 2. elciye ekran kartıyla rami 100 tlye çıkarırsın aradan birtek sana x64 bit sürümlü windows lazım onuda arkadaşından falan varsa iste..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.