bu nedır ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
ben eset smart securıty 4 dıye bır program ındırdım mayonez dıye bır yerden ... suan bende avıra free surumu var ... kurulum yaparken soyle bır uyarı geldı ... APPL/HideWindows.31232.1 bu nedır... ılk yaptıgım taramada ıse key ureten programda trojen tespıtı yaptı . antı kaldırdım . ondan sonra exe dosyasını actım msdos saydası acıldı oraya caktırmadan bısıler attı . bısı bısı exe yazdı ve kuruluma devam ettı . ... daha once bır arkadas bu programı verdı ama vırus programı ımıs sanırım . key ureten programdada cıkan trojen bu TR/Clicker.FV vede bana temız olarak eset smart scurıty 4 programı ıcın lınk verecek varsa sevınırım ... turkce olursa daha ıyı olur ...

Sorun çözüldüğü için konu kapatılmıştır /yavuzonder_135
Geçmiş olsun:)

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
kaldırdım ama msdos sayfasında acayıp yazı cıkıyor... cok hızlı gecıtıgı ıcın tam okuyamadım . zaten ındırdıgım programın ek dosyasında trojen vardı .. acaba bıldıgın lın varmı temız olarak yukleme yapabılecegım . eset smat securıty 4 olacak turkce olabılır.

MaxMurat

Katılımcı Üye
17 Şub 2008
464
0
Win.32/system/
bu bir virus dostum, zaten yaziyorsun da dos penceresi acti diye asagidaki listeye bir bak bu virus listesi
• ADSPY/Agent.fyv • ADSPY/Agent.fza • ADSPY/Agent.fzb • ADSPY/Agent.fze • ADSPY/Agent.fzf • ADSPY/Bho.dkp • ADSPY/Cinmus.vng • ADSPY/Cinmus.vnh • ADSPY/Cinmus.vni • ADSPY/Cinmus.vnj • ADSPY/Dm.SX • ADSPY/Newweb.X.16 • ADSPY/SuperJuan.elg • APPL/HideWindows.20480.1 • APPL/HideWindows.20480.2 • APPL/HideWindows.20480.3 • APPL/HideWindows.31232.1 • BDS/Agent.TDS.2 • BDS/Agent.tkf
tek bir antivirus programi kullan ve güvenli mod da arat ve temizle

_uslanmaz_

Katılımcı Üye
7 Ağu 2009
267
0
sıstemım ıyı daha once kullandım ama vıruslere karsı zayıf .en basıdınden wındowsu cokerten komutlar var onları bat olarak kaydeıp acmaya calıstıgımda tak acılıyor 3 sn sonra sıstem32 dosyasını sılıyor ve wındows cokuyor. avıra bıle bunu tespıt ettı .
eger bu kasperskynın ınce ayarları varsa bunları tespıt etmek ıcın acıkalayabılırmısın . kaspersky guzel bır program ama vıruslere karsı zayıf :S daha once bır arkadas demıstı ınce ayarları var dıye . ayrıca hangısını kurayım . 2010 mu 2009 daha once kullandıgım ve vıruslerde zayıf dedıgım 2009 .
---------------------------------------------------
bu bir virus dostum, zaten yaziyorsun da dos penceresi acti diye asagidaki listeye bir bak bu virus listesi
• ADSPY/Agent.fyv • ADSPY/Agent.fza • ADSPY/Agent.fzb • ADSPY/Agent.fze • ADSPY/Agent.fzf • ADSPY/Bho.dkp • ADSPY/Cinmus.vng • ADSPY/Cinmus.vnh • ADSPY/Cinmus.vni • ADSPY/Cinmus.vnj • ADSPY/Dm.SX • ADSPY/Newweb.X.16 • ADSPY/SuperJuan.elg • APPL/HideWindows.20480.1 • APPL/HideWindows.20480.2 • APPL/HideWindows.20480.3 • APPL/HideWindows.31232.1 • BDS/Agent.TDS.2 • BDS/Agent.tkf
tek bir antivirus programi kullan ve güvenli mod da arat ve temizle

evet vırus olduguınu farkettım zaten pc kasmaya basladı :S zaten msdos sayfasını actıgında farkettım bısı oldugunu ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.