bu resim nedir virüs mü

Darkness250

Yeni üye
1 Nis 2013
46
0
Wow osyaların şifrelenmiş... Böyle bir virüs duymuştum dosyalarını şifreliyor ve açmak için gereken şifreyi sana parayla veriyor. Yanlış hatırlamıyoprsam böyle bir virüsün çaresi bulunmuştu sana şifreyi ücretsiz veren bir site vardı fakat senin virüs o virüs olmayabilir. Virüsün de dediği gibi tek çaren bu adamlara para ödemek olabilir. Ya da bahsettiğim siteyi bulursun. Ya da format atarsın ve virüsün gttiğinden emin olursun (flashlarını falan hep taratman gerekir ki tekrar bulaşmasın). Geçmiş olsun bu arada...
----
EDIT:

Your files are encrypted.
To get the key to decrypt files you have to pay 500 USD. If payment is not made ​​before 26/06/15 - 11:57 the cost of decrypting files will increase 2 times and will be 1000 USD/EUR
Prior to increasing the amount left:
167h 59m 45s
Your system: Windows 7 (x64) First connect IP: 88.232.217.120 TR
----
Siteye girdim ve bu çıktı... Üzgünüm sayacı başlattım... 500 USD vermezsen gereken zaman içinde istenen fyat iki katına çıkacakmış... Sayaç olacağını düşünmemiştim bakmak için girmiştim :(

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.