Çözüldü C# debug kısmı gözükmüyor

sinan749

Katılımcı Üye
11 Tem 2012
621
1

Üçüncü adım da gördüğünüz gibi debug kısmı gelmiyor NET Core kullanınca böyle bir sıkıntı oluyor , ama NET Framework böyle bir sorun yok, ben bu problemi nasıl düzelteceğim
ve silip baştan tekrar temiz kurulum yaptım .

Moderatör tarafında düzenlendi:

sinan749

Katılımcı Üye
11 Tem 2012
621
1
Proje oluştur dan konsol uygulaması (net core) şekilinde oluşturuyorum ama proje kısmı boş kalıyor

konu güncell yardımcı olacak yokmudur

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Alakası var mı hiç bilmiyorum ama aklıma geldiği için sorayım, belki çözülür.
Windows'un "program ekle veya kaldır" kısmına girip şu yolu izlediğinizde okla gösterdiklerim tikli mi?
PMYkISW9_o.png

587q4ePw_o.png

sinan749

Katılımcı Üye
11 Tem 2012
621
1
Hepsi tikli videolar adamlar normal proje açınca sıkıntı olmuyor 2 defa sıfırdan kurup yaptım başka çözüm önerisi olan varmı ?

konu güncell konu hakkında bligisi olan yok mu günlerdir takıldım kaldım böyle

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Windows'un arama kısmına "Developer Command Prompt for VS" yazıp programı çalıştırdıktan sonra "dotnet --info" yaz. Çıkan sonucu burada paylaşır mısın, belki sdklar yüklü olmayabilir.
Bu linkten de son çıkan .NET Core sürümlerini yükleyip tekrar deneyebilirsin.

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0

Tahmin ettiğim gibi hiçbir .NET SDK'sı yüklü değil sende. Onları yüklemen gerekli yukarıdaki yoruma da linkini bırakmıştım.
Şu linkten de önerilen sürüm SDK'ları ve Runtimeları yükleyebilirsin : https://dotnet.microsoft.com/download
.NET ve .NET Core 3.1 SDK'larını ve Runtimeları yüklediğinde sorun çözülür büyük ihtimalle.
.NET Core 2.1 kullanıyorsan da buradan gerekli indirmelere ulaşabilirsin : https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet/2.1

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Sağ tarafta Solution Explorer var. Oradan solution'a sağ tıklayıp build edip sonra debug etmeyi dene.
Eğer yine olmazsa yeni bir proje açıp dener misin, büyük ihtimalle sıkıntı çıkmayacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.