C++ Dynamic Check Type Name

scortyu

Üye
23 Tem 2010
114
0
Arkadaşlar merhaba hemen giriş yapayım

main(){
double interpolasyon = pay/payda; //tanımlamak zorundayım double **** vs.
if (interpolasyon == int){bla bla bla} else interpolasyon = (pay+251) / payda
}

sanırım nedemek istediğimi anlatabildim.Birde sözlü olarak özet geçeyim

kodumda birşeyler hesaplatıp bunu bir değişkene atamak istiyorum.Eğer double bir değer çıktıysa bunu int yapıncaya kadar hesaplatmam gerekiyor.yani

interpolasyon = 2.5552

çıktıysa bunun formulunu recursive olarak değiştirip yeniden hesaplatıcağım

interpolasyon = 1.5256
interpolasyon = 1.2256
interpolasyon = 1 Bunu buluncaya kadar hesaplaması lazım.Yani integer olduğunu anlaması gerekiyor.

Tez vakitte cevaplarınızı bekliyorum.Selametle ...

Speach'

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
589
0
Tokat
valla anladigim kadariyla sonuc tam sayiyken durcak virgullu sayiyken devam etcek şimdi hiç denemedim teorik olarak konuşuyorum işe yaramaya bilir ama tam sayılar 1 ile bölümünden 0 kalanini vermek zorunda degilmi mesela 2.57 yi mod 1 e göre yazarsak 0.57 çıkıyor bu mantiga gore :) hiç bilmiyom ama sonuç olarak şunu dene
if((interpolasyon % 1) == 0 ) {bla bla}
else { bla bla }

Speach'

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
589
0
Tokat
valla anladigim kadariyla sonuc tam sayiyken durcak virgullu sayiyken devam etcek şimdi hiç denemedim teorik olarak konuşuyorum işe yaramaya bilir ama tam sayılar 1 ile bölümünden 0 kalanini vermek zorunda degilmi mesela 2.57 yi mod 1 e göre yazarsak 0.57 çıkıyor bu mantiga gore :) hiç bilmiyom ama sonuç olarak şunu dene
if((interpolasyon % 1) == 0 ) {bla bla}
else { bla bla }

Hocam benim teori yattı :) denedim şuan araştırıyorum bulunca yazarım

Speach'

Katılımcı Üye
20 Nis 2015
589
0
Tokat
Buyur kardeşim aşşağıda kodlar burada sayının tam sayı olup olmadığını denetliyor. Bunu kendi programına uyarlayıp kullanabilirsin.. İyi forumlar

Kod:
#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
    double x ;
    while(1)
    {
    cout << "x = ";
    cin >> x;
    //x 0 'dan büyükse sürekli 1 azaltıyor taki virgüllü kısmı kalana kadar kalan 0 sa tamsayı değilse kesirli
    if( x > 0)
    {
        while(x > 0){ x-- ;}
        if ( x == 0 )
        cout << "x tamsayi!\n";
        else
        cout <<"x tamsayi degil!\n"; 
    }
    //buradada x 0'dan küçükse sürekli 1 arttırıyor virgüllü kısın kalana kadar kalan 0 sa tamsayı değilse kesirli
    else
    {
        while(x < 0){ x++ ;}
        if ( x == 0 )
        cout << "x tamsayi!\n";
        else
        cout <<"x tamsayi degil!\n"; 
    }
    }
    system("pause");
    return 0; 
}

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
22
Recursive yapıda yapmak istiyorsan :

public <return tipi> recFonksyion(<alacağı parametreler>)
{
//işlemler
if() //if kontrolü
{
//elde ettiysen devam edecek kodlar
}
else
{
recFonksiyon(<şuanki geçerli parametreler>);
}
}

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.