C++ ekranı temizleme ve "fstream"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AkrOEnoS

Katılımcı Üye
3 May 2012
346
0
SA, Günaydın herkese :) Sabah sabah sizlere bir soru sorayım :jeerat
1) fstream = iostream olduğuna göre niçin derleyici
Kod:
#include <fstream>
kütüphaneyi kabul etmiyor?

2) MS-Dos'taki
Kod:
cls
görevini C++ nasıl yaptırabilirim? :)

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Vallahi hatırlayamayacağım tam olarak ama... Bunun bir uzantısı yok mu? "fstream.h" gibi.. C kütüphanelerinin uzantıları 'h' olmalıdır benim hatırladığım.

Ekran silmenin kolay yolu da system("cls");

Zor yolu? Eskiden ekran buffer'ı vardı 80*24*2'lik.. ilk kolon ascii, ikinci kolon renk idi. ETA gibi programlarda gördüğümüz efektleri yapmak için (ekranın sağdan, soldan, üstten filan gelmesi, karakter karakter rastgele noktalardan değişmesi) bu buffer'ı değiştirirdik. Bak 'screen buffer address c++' diye google'dan arayınca ilk sonuçlar gösteriyor zaten.

AkrOEnoS

Katılımcı Üye
3 May 2012
346
0
.h yok. fstream.h ile denedim yine kabul etmedi. Netten biraz baktım sanırım kitaptaki şema eksik ve yanlış çizilmiş :diablo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.