C# ile Be Faster Yepyeni Versiyon

ProgrammerMichael

Yeni üye
31 Ağu 2014
6
0
C# ile yapmış olduğum "Be Faster" isimli projemin yeni versiyonunu oluşturdum. İlk olarak özellikleri ekleyeyim.

*Oyundaki normal zaman 180 saniyeden oluşuyor. Yani 180 saniyede, orada belirli olan 10 ayrı yazıdan istediğinizi seçerek yazabiliyorsunuz.

*Normal zaman 180 fakat siz dilerseniz daha da farklı süreler hazırlayabilirsiniz. 30 saniye ve 30 saniyeden yukarı olmak üzere süresini değiştirebilirsiniz.

*Oyunda iki ayrı mod var aslında üç, fakat diğeri normal mod olarak görüldüğünden ona ayrı hazırlamadım. Başlangıçta yani normal modda oynuyorsunuz, yanlış yapabilme hakkınız var. Hatta artık ne kadar yanlış ne kadar doğru yaparsanız yani. O size kalmış artık nasıl yazarsanız. Fakat diğer modlarda iş değişiyor. Örneğin; Zorlu modu seçerseniz, gerçekten bana kalırsa zorludur. Diyelim ki 50 doğru yaptınız, ama bir yanlış bile yapsanız tüm doğrular gidiyor yeniden başlıyorsunuz. Yani Zorlu modda hep doğru yapmanız gerek, ancak o zaman oyun devam eder. Yoksa tekrar başlar. Bir diğer mod ise, Yanlışsız Mod. Bu modda yanlış yaptığınız an oyun yanlış kelimeyi kabul etmez. Yani birşey yapmaz, siz onu düzeltene kadar. Örnek vereyim; "kanun" kelimesini "kanu" şeklinde yazıp "Space" tuşuna basıp gönderirseniz, kabul etmez bu modda. Ancak birebir doğru şekilde yazarsanız kabul eder.

*İstatistikler de mevcut. Yazılan toplam kelime sayısı, doğru sayısı ve yanlış sayısını gösteren bilgiler. Bu bilgiler dilerseniz tam yarışma anında görebiliyorsunuz. Yani örneğin doğru yazdınız o anda doğrunun arttığını görebiliyorsunuz. Fakat derseniz ben öyle yazıya konsantre olamam, o zaman kapatma seçeneği de var. Kapatınca da süre bitince sadece doğru-yanlış ve kelime sayılarını görebilirsiniz. Artık ne kadar yazmışsanız.

*Oyunda tahmin de yapabiliyorsunuz onun da belli koşulu var. Tahmin yapacaksanız, zamanı da kendiniz ayarlamanız gerek. Yani diyelim ki 30 saniye süre verdiniz, ancak 30 ve 30'un üstünde tahminler verebilirsiniz. Tahmin derken şöyle; yani diyorsunuz ki 30 saniyede, 30 kelime yazabilirim. Ya da 30 saniyede 35 kelime yazabilirim, artık ne kadar yazabilirseniz. Diyelim ki tahminininiz tuttu, yani 30 saniyede 30 kelime yazarım diye tahmin ettiniz ve başarılı olursanız. Size ek olarak 5 doğru daha eklenir. Yani 30 yaptıysanız 5 daha eklenir. Ya da 30'un üstünde yaptıysanız ona 5 doğru daha eklenir. Fakat tam tersi 30 kelimeden az yazarsanız yani tahmininizi gerçekleştiremezseniz o zaman 5 doğru kelime düşecektir. Yani 29 kelime yazdıysanız 24 kelime olacaktır.

*Oyunda size daha güzel bir atmosfer oluşturmak adına bir de müzik ekledim. Vivaldi'nin senfoni eserlerinden biri bana göre çok şahanedir. Fakat müziği eğer yarışma anında dinlemek istemiyorum derseniz; müziği kapatma seçeneği de mevcut.

*Geri tuşunu da kaldırabiliyorsunuz. Yani nasıl oluyor? Örneğin, yazı yazıyorsunuz yarışma yapıyorsunuz belli bir sürede, bu yazıyı yazarken geri tuşunu kullanamazsınız. Yani yanlış yaparsanız yanlış öyle kalır silemezsiniz. Yani bu da daha çok doğruya teşfik amaçlı. (Teşfik midir doğrusu bilemiyorum ama)

*Süreyi de isterseniz gizleyebilirsiniz. Yani diyelim ki 180 saniyelik süreyle başladınız yazmaya. Şimdi o süre malum azalmaya devam edecek, ama siz derseniz ben süreyi görmeyeyim, o zaman işaretlerden seçerek, süreyi de gizleyebilirsiniz.

*Çoğu günümüz oyunlarında bulunan özelliklerden biri olan "Başarımlar" da bu oyunda, programda artık siz ne derseniz mevcut. Yani örneğin bir tanesi; 10 kelime üst üste doğru yazınca yani araya yanlış kelime yazmadan 10 tane doğru kelime yazarsanız üst üste, o zaman başarım geliyor. Yani sizin bir özelliği başardığınızı belirten bir yazı çıkıyor.

Bunlar oyunun özelliklerinden biriydi, şimdi yeni versiyonuyla çok az da olsa yeni eklemeler yaptım.

*Artık klavyede bir tuşa bastığınız an o tuşun rengi maviden kırmızı hale geliyor. Bazı renkler hariç onu yapmamıştım henüz. Ş, Ü, İ gibi harflerdi galiba başka harfler ve noktalama işareti de vardı galiba. Ama genel olarak çoğu harfe basıldığında renkleri kırmızıya dönüyor.

*Ayrıca bir ekleme daha yaptım oyuna "Karışık Mod" ekledim. Bu mod ile rastgele gelen kelimeleri artık yazmaya başlıyorsunuz.

Şimdi oyunun yeni versiyonundan bir ekran görüntüsü ekleyeyim.

U5Fwsfc.png

Be Faster

Virüs Total Sonucu

EmirBeyy

Katılımcı Üye
25 Tem 2013
336
0
eğer 2.serisini çıkarırsan grafiğini daha iyi yapabilirsin background 'unuda ayarlarsan muhteşem olur ama gerçekten iyi bir uygulama ellerine sağlık.

ProgrammerMichael

Yeni üye
31 Ağu 2014
6
0
Eline Koluna Sağlık Kardeşim Benim :) Başarılar Dilerim :)

Çok teşekkür ederim. :)

eğer 2.serisini çıkarırsan grafiğini daha iyi yapabilirsin background 'unuda ayarlarsan muhteşem olur ama gerçekten iyi bir uygulama ellerine sağlık.

Çok teşekkür ederim size de, grafik anlamında evet biraz sade yapmaya çalıştım ne kadar iyi bilmiyorum ama, yenisini yapacak olursam grafiğin üzerinde dururum bu sefer. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.