Çaliştiğim şirkete bir yazılım geliştiriyorum.

WuppeR

Üye
1 Ara 2011
165
0
Sakarya
Bir endüstriyel temizlik makineleri üreten bir firmayız. Otomatik olarak araç yıkayan bir makinamız var. Bu Makina içerisine araç girdiğinde makinanın başlat tuşuna bastığımızda makina ilk önce aracın üzerine köpük atıyor. ardından ise basınclı su püskürterek aracı yıkıyor daha sonrasında ise araca cilalama dediğimiz bir kimyasal attıktan sonra kurutma işlemi yapıyor. daha sonra araç sahibi aracını alıp çıkıyor makineden. şimdi benim istediğim bu makineye bir ödeme yöntemi eklemek. yani müşteri geldiğinde aracını yıkatmaya bir ekran olucak makinenin önünde yıkama modunu seçicek elinde bizim tarafımızdan verilmiş olan bir rfid kartı okutucak rfid kartın içerisindeki jetondan ücreti yazıcağımız yazılım çekip makineye müşterinin seçtiği yıkama türünü pass olarak göndericek ve makine çalışmaya başlıcak. Sadece rfid kart ile ödeme yöntemi düşünülmeyebilir aynı zamanda kredi kartı ile ödeme yöntemide eklemek istiyoruz. Gerekli olan donanımları biliyorum.
1. Arduino MEGA
2. MFRC522 Rfid Kart Okuyucu
3. TFT 2.8 İnç Dokunmatik Ekran
4. Her Mod İçin Röleler.
5. POS Terminali: Ingenico, Verifone veya benzeri bir POS terminali seçilebilir.

Şuanda hali hazırda jeton ile makine çalışmakta. 1 jeton atıldığında yıkama 2 jetonda köpük + yıkama 3 jetonda ise köpük+yıkama+cilalama işlemini makinemiz yapıyor.
Bu entegrasyonu yapabilirim veya şirkete bir yazılımcı ile destek alabiliriz. Benim öğrenmek istediğim bu işlemler ortalama nekadar bir maliyet çıkartır. Böyle bir yazılımı yapmak nekadar tutar. (donanımlar hariç). Bu konu hakkında destek verebilecek bize fiyat teklifi sunabilecek kişiler ilede iletişime geçmek isterim. Süreç hakkında uzaktan destek te alabiliriz. Yardımlarınızı Bekliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.