Camera IP ?

TheConquerer

Katılımcı Üye
31 May 2014
338
0
Selamun Aleyküm aynı ağ üzerinde bulunan kamera IP adreslerini nasıl elde edip izleyebilirim ? Şimdiden teşekkürler.

osman8

Uzman üye
23 Kas 2010
1,162
0
WebRoot
ip adresleri örnekti.

modem statik ip : 78.188.1.1
1. kamera ip adresi : 192.1.1.30
2. kamera ip adresi : 192.1.1.40

olsun. ip kameralarda ki yönetim sayfasından hangi porta açık ise onu bulmak icin modem arayüze girmelisin. ben 8060 ve 8061 olarak ayarlıyorum ip kameralardaki port nolarını.

şimdi modemin arayüzüne girip port yönlendirme kısmından diyorsunki

8060 portundan gelen 192.1.1.30
8061 portundan gelen 192.1.1.40

gitsin diyeceksin.

daha sonra statik ip adresini explorer yazacaksın ama hangi kameraya erişmek istiyorsan port numarasın ona göre yazmalısın.
örneğin : http://78.188.1.1:8060 gibi

zaten bu modem arayüzde var port yönlendirme nat kısmında olabilir sen arayüze girersen tekrardan yaz ben teamla bulurum

TheConquerer

Katılımcı Üye
31 May 2014
338
0
ip adresleri örnekti.

modem statik ip : 78.188.1.1
1. kamera ip adresi : 192.1.1.30
2. kamera ip adresi : 192.1.1.40

olsun. ip kameralarda ki yönetim sayfasından hangi porta açık ise onu bulmak icin modem arayüze girmelisin. ben 8060 ve 8061 olarak ayarlıyorum ip kameralardaki port nolarını.

şimdi modemin arayüzüne girip port yönlendirme kısmından diyorsunki

8060 portundan gelen 192.1.1.30
8061 portundan gelen 192.1.1.40

gitsin diyeceksin.

daha sonra statik ip adresini explorer yazacaksın ama hangi kameraya erişmek istiyorsan port numarasın ona göre yazmalısın.
örneğin : http://78.188.1.1:8060 gibi

zaten bu modem arayüzde var port yönlendirme nat kısmında olabilir sen arayüze girersen tekrardan yaz ben teamla bulurum

Tekrar teşekkürler,

Sorunumu sanırım çok yanlış anlamışsınız. Sorunum kamera IP'lerini nasıl bulabileceğim. Modem arayüzü felan benim bilgim altında değil ben 3. kişiyim.

osman8

Uzman üye
23 Kas 2010
1,162
0
WebRoot
02_scanned_w495.png
hocam zaten arayüze girebileceğinizi düşünerek yazdım çünki kamera ip si statikdir port açılması zorunludur o yüzden kamera ipsi ile portu rahatlıkla alıp izleyebilirsiniz diye yazmıştım hocam şu programa bir bak bakalım
Advanced IP Scanner - Ücretsi Ağ Tarama Aracı

yerel ağda taratırsan ip adreslerini görüp ona göre deneyebilirsin

Son düzenleme:

TheConquerer

Katılımcı Üye
31 May 2014
338
0
02_scanned_w495.png
hocam zaten arayüze girebileceğinizi düşünerek yazdım çünki kamera ip si statikdir port açılması zorunludur o yüzden kamera ipsi ile portu rahatlıkla alıp izleyebilirsiniz diye yazmıştım hocam şu programa bir bak bakalım

Teşekkürler, ben yazdığınız yazıya birşey demiyorum. Zaten port felan açık. Ben sadece IP yi bulmayı sormuştum verdiğiniz programı test edeceğim. Teşekkür ederim :)

WinnerMan

Uzman üye
31 Mar 2012
1,324
0
Eskişehir
02_scanned_w495.png

Konu biraz hortlamış gibi olcak ama bir sorum var.Kameranın ipsini ve portunu biliyorum fakat login id sini ve şifresini bilmiyorum.Kamera local server içinde.Nasıl login bypass yaparım.Yada başka bir giriş yolu var mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.