cmd ile dosya yeri değiştirme

xleader

Katılımcı Üye
29 Nis 2013
328
0
Moria Madeni
bir arkadaşıma host dosyası atacağım editledim kendisi anlamadığı için yerine girip değiştiremiyor bile cmd ile kendi editlediğim host dosyasını system 32 deki host dosyası ile değiştirecek bir kod yazdım ama d sürücüsüne oluyor işe yarıyor dosyayı değiştiriyor fakat c deki orjinal host dosyasını değiştirmiyor . (yönetici olarak çalıştırıyorum )

kod : move hosts.bak C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts.bak

not : editlediğim bak dosyası bat dosyası ile aynı klasörde olduğu için konum belirtmedim ...

z003Aj.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
O kodu şu şekilde kullanamazsın;
Kod:
move hosts.bak C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts.bak

İlk parametre bir dosya ya da dosyaları, ikinci parametre ise bir dizini hedeflemeli. Yani şöyle yaparak düzeltebilirsin;
Kod:
move hosts.bak C:\Windows\System32\drivers\etc

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.