çoklu monitör

erayder

Katılımcı Üye
27 Ocak 2012
723
1
Sakarya
lenovo z500 laptopa vga ile 22inç samsung syncmaster monitör bağladım win8.1 kullanıyorum sağ tık kişiselleştir dedim samsung monitörü görmedi sonra bende tanımla filan dedim olmadı altta yinede vga falan filan yazıyodu oda tik attım masaüstünü yaydım 2. monitöre bakıyorum hiç bişey yok düz siya duruyo laptopun kendi ekranında masaütümdeki 2 dosyayı ancak görebiliyorum sonra yeniden başlattım açılıştaki şifre sorma ekranı geliyo ama şifreyazabileceğim yerler filan görünmüyo öylece yazıp entera basıyorum olmuyo hiçbişey 2. monitörü söküp deniyorum yine olmuyor bişey güvenli modda filan başlattın bi problem yok şimdi neyapmam lazın yardım edin lütfen sisten geri yükleyim dedim antivirüs yüklü olmamasına rağmen antivürüs izin vermiyor olabilir sistem geri yükleme tamamlanamadı dedi

silversurferr

Katılımcı Üye
15 Kas 2008
515
0
w00t
normalde windows + p tusuna basarak ikincil ekranin goruntu aliskanligini degistirebiliyorsunuz. belki ikincil monitorunuzu farkinda olmadan birincil olarak tanimladiysaniz ve vga kablonuzda bir problem vs var ise goruntuyu alamiyor olabilirsiniz. Formattan ziyade goruntu ozelliklerini default ayarlara getirirseniz sorununuz cozulecektir diye dusunuyorum

erayder

Katılımcı Üye
27 Ocak 2012
723
1
Sakarya
vga kabloda problem olabilir büyük ihtimalla windows + p ye bastım yine hiçbişey olmadı kapatıp tekrar açtım şimdide wondows yükleme ekranında sonraki şifre ekranı gelmiyor siyah bi ekran gelip duruyor ekran açık ışıktan bell dediğin değişiklikleri yapmam için önce ekranı düzltmem lazım şifreyi girip bilgisayarı açamıyorum :D başka kablo bulup deniyeyim

mendoza58

Üye
1 Ocak 2010
99
0
ilk önce laptobu ac,. sonra hariçi ,monitörün kablosunu tak ve ac.(bu sıralamayı bozmadan yap ), hariçi monitörü takınca laptopun monitörü boş olurbişey görünmez .,(HDMI kablosunla bağladını var sayıyorum ).,masaüstüne sağ tıkla "ekran çözünürlüğü" ne tıkla ,gelen kısımda "ekran :birden çok monitör yazmalı", eğer bu yazı yoksa kabloda sorun vardır ., eğer bu yazı varsa ,en altda birden cok kablo kısmına "bu ekranları yinele" ye getir sorun hal olucaktır ., 2 mönütörde görüntü gelecektir ,. sorun halolmassa yaz biraz daha burdayım .,

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.