Contrast ayarı sürekli düşüyor ? ? ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
16 Ağu 2008
242
0
Monitör> benQ FP71G+

Bu
durum yeni başladı daha önceden böyle bir sorunum yoktu.

Sorunu bilgisayarı kapatttıktan sonra monitörün power tuşuna bastıgımda ışığın yeşilde kaldıgını görünce farketttim. Ertesi gün monitör hiç açılmadı , sanki elektrik gelmiyordu monitöre . Sorun kablolarda sanarak kabloları yeniledim fakat monitörden tık yok . 3. gün sıcak ve soğuktan nemlendiğini düşündüm ve sıcak odada yarım saaat kadar beklettim ve içeri ***ürüp taktım ve çalıştı . Erken sevinmişim meğer . Monitörü actıktan 10 15 saniye sonra contrast ayarı ekranda belirdi ve kendi kendine değeri 0 a kadar düşürdü ve öle bekledi . Ayar ekrandan gittikten sonra değeri yükselttim fakat 10 saniye sonra tekrar belirerek contrast değerini 0 a kadar düşürdü ve hep böle gitti . Tuşun takılı kaldığını düşündüm fakat direkt olarak contrast ayarına ulaşan bir tuş yok monitör üzerinde . Şu an da bile ekran karanlık.

Servise ***ürmeden önce benim yapabileceğim bi ayar söz konusu olur mu ?

Son düzenleme:
16 Ağu 2008
242
0
Yenileme yanıt süresi: 8 ms
Ekran parlaklığı 300 cd/m²
Kontrast oranı
500:1
Diagonal ekranı 43.2 cm (17 ")

Ekran özellikleri

LCD
Renk seçenekleri
16.2 M Piksel aralığı 0.264 mm
Görüntüleme açısı, yatay 140 °
Görüntüleme açısı, dikey 130 °
Görüntülenilebilr alanı göster YxH 337.9 x 270 mm Dijital yatay frekans 30 - 83 kHz Dijital dikey frekans
50 - 76 Hz Ekran çözünürlüğü
Ekran çözünürlüğü
1280 x 1024 pixels

Son düzenleme:

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
aynı sorun bendede var ama ekran farklı benim bende ekran karanlık güneş oldupu zaman net değil sadece akşamları iyi. Ekran tuşları işlemiyor. sanki takılı gibi arada bir düzelir gibi oluyor ama düzelmiyor.servise ***ür derim bende 7 aydır var bu sorun ben de zaten yeni ekran almayı düşünüyorum

mtncelik

Yeni üye
3 Ağu 2007
26
0
ctrl+alt+delete görev yöneticisinden uygulamalr kısmında svchost diye bir uygulama açık ise işlemler kısmından işlemi sonlandır de işlem bu kadar bnm başıma philips 107e7 monitörde böyle bir olay geldi bu şekilde çözdüm .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.