CPU kullanımı %100 Lütfen çözüm pc kullanılmaz Halde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Matrockked

Üye
5 Şub 2010
95
0
2gün Önce pcde Spware kuruluydu virüs olduğun anladım kaldırdım ancak pc yine bi kasma var bilgisayarımı tıkadığımda bile 15sn sonra gelip fener işaretiyle taryıo sonra bi donma olup ondan sonra açılıyo neden olduğu anlamadım CRTL+ALT+DEL tuşarına bastım Cpu kullanımı %100 ancak hiç bir program açık değil kullanılmıyor arka planda çalışan progrma yok bi sürü program kaldırdım bi çok sitede gezdim dolaştım tam bi çözüme ulaşamadım doğrusu format atmak istemiyorum bu sorun nasıl çözülür büyük bi ihtimal spcni kasması bu Cpu kullanımından dolayıdır diye düşünyorum pc de interneti kullanmak dışında hiç birşey yapamıyorum oda yinede kasmalar çok fazla lütfen acill yardımlarınız bekliyorum

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Başlat Calistir a cmd yazip bir dos penceresi ac.

Bu komutlari yaz

net stop spooler
del /q %SystemRoot%\System32\spool\printers\*.*
net start spooler

ayrıca başlat çalıştır'a msconfig yazıp resmini çekip koyarsanız ve yine görev yöneticisnin resmini koyarsanız yardımcı olmaya çalışalım

Matrockked

Üye
5 Şub 2010
95
0
bu kmoutları denemye çalıştım ancak net stop spooler bundan sonra ki komutları yazmadı
cmd ekranın kaptıp açıp diğer komutlarıda yazdım değişen bişi olmadı msconfig de çalışmıyor windows tarafından bulunamıyorr sorunlar üst üste pc de sorun çok

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Antivirüs olarak hangisini kullanıyorsunuz? Antivirüsünüzü kaldırıp güvenli modda Avira'yla tarama yapmayı deneyin.. CPU'nun %100 calısmasının bir çok sebebi vardır.. sistemsel ve donanımsal olarak ikiye ayrılır.. sistemsel olarak; virüs,trojan,vb gibi zararlılar zorlar.. donanımsal olarakda işlemciniz çok ısınıyordur,fan soğutmuyordur,termal macun zamanı gelmiştir vs.. birçok sebebi olabilir.. bunları araştırmak gerekli

Matrockked

Üye
5 Şub 2010
95
0
Antivirüs olarak hangisini kullanıyorsunuz? Antivirüsünüzü kaldırıp güvenli modda Avira'yla tarama yapmayı deneyin.. CPU'nun %100 calısmasının bir çok sebebi vardır.. sistemsel ve donanımsal olarak ikiye ayrılır.. sistemsel olarak; virüs,trojan,vb gibi zararlılar zorlar.. donanımsal olarakda işlemciniz çok ısınıyordur,fan soğutmuyordur,termal macun zamanı gelmiştir vs.. birçok sebebi olabilir.. bunları araştırmak gerekli

Güvenli Modla avira antivir ile tarattım virüs vermedii ancak msconfig exe dosyası yok
sorun svchost exe de görev sonlandır yaptığım da cpu %50 altına ini yor 4-5 program açtığımda bazen 70 lere vuruyo oda sabit değil devamlıı değişiyo cpu sorun galiba donanımsal olarka değil svchost exe de sonlandırdığımda pc hızlandıı peki bu işlemi yapmadan cpuyu nasıl azlata bilrim bunu bi çözümü varmı ayrıca msconfig uzantıısda bulunamıyor uzantıyı indirp hedefe attığım da SP3 yükle diyo du iptal dedim 5 6 defa sonra daha gelmiyo ama pc her açıldığında msconfig program gibi çalıştır geliyor
sıkıntı svchost ve msconfig olmalıı

onlysecret

Yeni üye
5 Ocak 2010
47
0
Kardeş öncelikle kasanın yeterli kadar soğuduğundan emin ol. Çünkü işlemci çok ısındığı zaman 100%100 oluyor benim kasadada olmuştu çünkü. Eğer donanımsal olarak sorun yoksa bence format at.

Matrockked

Üye
5 Şub 2010
95
0
Kardeş öncelikle kasanın yeterli kadar soğuduğundan emin ol. Çünkü işlemci çok ısındığı zaman 100%100 oluyor benim kasadada olmuştu çünkü. Eğer donanımsal olarak sorun yoksa bence format at.

Karde şsorun donanımsal değil büyük ihitmal çünkü svchost görev yöneticisinden sonlandırdığımda cpu düüyor ve pcnin performansı artıyo anccak bazıı msn yükleme işlemlerini yapmıyor bundan dolayı svchost u sonlandırmadan bi çözüm armak istiyorum format en son çzöüm şuan için

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden

svchost.exe taklit eden bir Virüs bulnuyor tek bir harften şaşırtıyo gir tam indire güvenli modda Avast 5 Tr yi İndir sistemin kurulu olduğu dizini full tara... Anasayfada Bağlantısı Var Sistem Kasmaz...

Svchost Virüsünü Araştır Sorun O Büyük İhtimal

Buraya Bi Bak Bakalım

7031cine-constantine-7z.jpg

Son düzenleme:

erdem586

Uzman üye
17 Tem 2009
1,244
0
ctrl+alt+delete yap işlemlere gel orda işlemciyi hangisi %100 kullanıyo bak bakalım onu yaz birde saga tıkla işlemi sonlandır de pc rahatlayacaktır

ysny

Üye
26 Kas 2009
59
0
slm aynı durum bende de var svchost cpu yu uçuruyor onu sonlandırıyorum bu sefer başkası sorun çıkarıyor sorun çıkaranları sonlandırıyorum cpu %2 lere iniyor ancak başka bi program açtığımda (winamp,mozilla...) o programlarda %100 e çıkarıyor akşam eve gidince görev yöneticisinin resmini koycam bi bakın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.