CPU ram düşmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
16 Ağu 2008
242
0
1 haftadır yaşadığım bi sorun gerek masaüstünde , gerekse oyun oynarken karşılaştığım bi sorun RAM düşmesi.

Ekranın sağ alt köşesindeki rakam boştaki RAM i gösteriyor. Kullandığım program ise Advanced systeam care . Rakam bazı zamanlar 1-2 saniye içerisinde 0 a kadar düşüyor ve pc bi anda kitleniyor . Dikkatimi çeken donma anlarında İşlemlerde özellikle wuaclt.exe ve ekrn.exe nin bellek kullanımları o anlarda 200.000 k lara kadar çıkabiliyor . Özellikle wuaclt.exe 210.000 K lere çıktıgında pc kitleniyor ve bi anda eski durumuna dönüyor . Ne işe yaradıklarını bilmediğim için neyi kapatmam gerektiğini çözemedim.

İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım pc mde . O yüzden sorunu anlayabilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

quaqe.bx

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
260
0
kardeşim ya çok ağır bi trojan yemişsin çaresi combofix
yada donanımsal bi sorun var bu kadar ağır olduğuna göre kasa ve fan tozlanmış olabilir onuda bi temizlersen düzelecektir

16 Ağu 2008
242
0
Nodu kaldırdım şu an spyware 100 tane tehdit buldu bazılarının sounda !rem vardı . Temizledi az önce fakat ram yine düşüp birden çıkıyor . Full pc tarması yaptırıorum bakalım ne bulucak

berkoman1

Katılımcı Üye
24 Tem 2008
377
0
Cehennemin Dibinden
Avast Öneririm bu arada bilgisayarda trojan olunca öylemi oluyor Nod fazla çalışıyor neremle güleyim :D.

ESET i 3 yıldır kullanıyorum her güncellemesini yaptım fakat sonra bilgisayar kasmaya başlayınca AVAST indirdim şimdi çok memnunum 2 saatte 1.5 terabyte tarıyor ve tüm virüsler i anında buluyor

Son düzenleme:
16 Ağu 2008
242
0
Ram düşmesinin tek sebebi Antivirüs programımı . Olayı İşlemler deki exe lerden hangisi üzerinde değerlendirmemiz lazım ? Yükselik çıkan 2 işlem var ve bunların birden yükselmesinin sebebini arıyorum ben

berkoman1

Katılımcı Üye
24 Tem 2008
377
0
Cehennemin Dibinden
ESET kendini hem günceller güncellerken de RAM harcar ama hepsi günceller AV lerden ama bu biraz fazla RAM alır. 2 çözüm önerebilirim sana ya EKRN.exe yi açılışta hep kapat ya da XP yükle.WCHAULT u da kapayabilirsin bişey olmaz

quaqe.bx

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
260
0
Avast Öneririm bu arada bilgisayarda trojan olunca öylemi oluyor Nod fazla çalışıyor neremle güleyim :D.

ESET i 3 yıldır kullanıyorum her güncellemesini yaptım fakat sonra bilgisayar kasmaya başlayınca AVAST indirdim şimdi çok memnunum 2 saatte 1.5 terabyte tarıyor ve tüm virüsler i anında buluyor

sen yanımda olsaydın güldüğün yeri genişlete genişlete içine seni sokardım :)

16 Ağu 2008
242
0
XP kullanıoyrum zaten . Şu anda vista teması var sadece. Eset i 2 yılı aşkın kullanıyorum Böyle bi sorunla ilk kez karşılaştım . Sorunun Antivirüste olduğunu sanmıoyurm.

16 Ağu 2008
242
0
Sorun devam ediyor . Bu sefer işlemcilerde wuacult.exe gözükmüyor fakat yine ram düsmesi devam ediyor. Format tan baska çözüm önerisi olan ? Çünkü sorun ilerde yine karsımıza cıkıcak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.