crack oyunlarda virüs bulaşma

hardrock013

Yeni üye
1 Ara 2019
3
0
bir arkadaşla iddiaya girdik arkadaş diyor ki bir crack oyundan virüs yenilmez oyun açılıyorsa ve steam spacewar bağlanıyorsa
benim düşüncem ise bu oyun.exe yi çalıştırdığında oyun acıla bilir bunda bir problem yok ama oyun çalıştığında fix.dll çalıştırırken bu fix.dll içine virüs saklana bilir veya fix.dll dışında başka bir dll dosyasını da çalıştırarak bilgisayara virüs bulaştıra bilir hesap bilgileri çalına bilir
bu konu hakkında bilgi sahibi biri cevaplaya bilir mi?
cümle hataları yaptıysam kusura bakmayın hızlıca yazdım

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
988
382
bir arkadaşla iddiaya girdik arkadaş diyor ki bir crack oyundan virüs yenilmez oyun açılıyorsa ve steam spacewar bağlanıyorsa
benim düşüncem ise bu oyun.exe yi çalıştırdığında oyun acıla bilir bunda bir problem yok ama oyun çalıştığında fix.dll çalıştırırken bu fix.dll içine virüs saklana bilir veya fix.dll dışında başka bir dll dosyasını da çalıştırarak bilgisayara virüs bulaştıra bilir hesap bilgileri çalına bilir
bu konu hakkında bilgi sahibi biri cevaplaya bilir mi?
cümle hataları yaptıysam kusura bakmayın hızlıca yazdım
yapılabilir simdi örnek vereyim ben mesela rat alanıyla ilgileniyorum genelde az çok bilgi var simdi söyle binder kullanarak crack dosyası ile virüsü birlestirisin ve tek exe olur açınca arkada virüs açılır önde oyun açılır bağlanır tamam arkada virüs çalıscak ayrıca dll lede virüs yazabilirler

hardrock013

Yeni üye
1 Ara 2019
3
0
yapılabilir simdi örnek vereyim ben mesela rat alanıyla ilgileniyorum genelde az çok bilgi var simdi söyle binder kullanarak crack dosyası ile virüsü birlestirisin ve tek exe olur açınca arkada virüs açılır önde oyun açılır bağlanır tamam arkada virüs çalıscak ayrıca dll lede virüs yazabilirler
bende biliyorum ama inanmıyorlar ben anlatınca yok öyle şey diyorlar ben mesela bu konuyu acarken bile utanarak açtım çünkü bu zamanda resme bile virüs eklene biliyor .exe ye nasıl eklenmesin

İsto

Yeni üye
18 Eyl 2021
27
7
/etc/hosts
Kısaca özetleyeyim, kimse bence o oyunu uğraşıp bedava vermez :) Şöyle ki bir kaç kere kendim de şahit oldum,

Crypto Minerların popülasyonu artıyor. Ya da en basitinden Zombi Bilgisayar olabilir cihaz. Bilgisayarında bir değişiklik fark etmez arkadaş ama bir C2 Sunucusundan komut alıyor olabilir. İndirmemek en faydalısı :)

Kısaca sorunun cevabı evet, içinde mutlaka bir şey vardır.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
838
160
Liverpool UK
Virüsler oldukça yaygın. Bana kalırsa kullanıcı açısından en zararsız olanı botnet ağına dahil edilip mining yaptırılması. Bilgisayarınızın ömründen de performansından da yer ama maddiyat gerçekten de bir yere kadardır. Bunu diyorum çünkü fidye yazılımları gibi tehlikeler var. Oyunun orijinalini almamakla kazandığınız üç kuruşu donanım ve elektriğinizden ödersiniz ama giden verilerinizi kimse geri getiremez. Crackli hiçbir ürün kullanılmalı ancak kendinizi zorunda hissediyorsanız da önünüze ilk çıkan siteden indirmek yerine biraz araştırın.

erlaky

Asistan Moderatör
19 May 2024
44
11
Crack olan oyunlar özellikle Torrent olmak üzere problem arz eder kısaca çok temiz olan hiç bir crack oyun yoktur ama Bu tarihe kadar virüssüz olarak adlandırılan hiç bir sorun yaşatmayan bir site var FitGirl Repacks o da bu buradan her türlü oyunu bulup temiz bir şekilde indirip oynayabilirsiniz Oyun dünyasında baya bilindik bir site.

Ki eğer virüs yediysen veyahut şüphelerin varsa benim şu makalemi sana aktarayım Virüslerden Korunma Nası Virüs yemeyiz Nasıl Güvenliğimizi sağlarız. İyi Günler dilerim.

CH

Haftanın Asistanı
28 Ocak 2019
1,785
831
THT
Selamlar,
Crack uygulama ve programlar tehlikeli ve risklidir. Virüsler 2 tür olarak ayrılmakta olup görünen/görünmeyen olarak ayırabiliriz. Görünen virüsler dosyayı çalıştırdığınız an itibari ile cihazınızda çeşitli değişimler meydana getirir. Buna örnek olarak cihaz yavaşlaması, sistem çökmesi, reklam vb.

Görünmeyen ise BotNet ağları, çeşitli arkaplan yazılımları vb.

Crack programı çalıştırdığınızda sisteminizde bir değişiklik görmemeniz, o crackin temiz olduğu anlamına gelmez. Veyahut VT gibi tarama sitelerinin algılayamaması, yine crackin temiz olduğunu göstermez. Fudlama dediğimiz olay da tam da burada başlıyor. Enjekte yazılım gizleniyor. Dilerseniz sorunuz ile alakalı bir konu açabilirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.