Cracking Hakkında

brhmstn

Katılımcı Üye
6 Mar 2008
463
0
Kırıkkale
Üyelik girişi olan bir programı cracklemeye çalışıyorum. W32 Dissambler ve cheat engine programları ile uğraşıyorum. giriş başarılı dialogunu buldum onun altında sadece örnek olarak yazıyorum push 0x00000 adresi bulunuyor. parola yanlış diyalogunu da buldum bunun altındaki push adresi ile değiştirdim. dialog değişti yanlış parola demiyor boş dialog oldu ama uygulama tam olarak başlamıyor. normalde parloa yanlış girildiğinde dialogtan sonra uygulama kapanıyordu. artık kapanmıyor ama başlamıyor da. sorum gittiğim yol doğru mu ve nerede yanlış yapıyorum?

Moderatör tarafında düzenlendi:

brhmstn

Katılımcı Üye
6 Mar 2008
463
0
Kırıkkale
sorduğum soru netti hangi programı kullanmam gerektiğini sormadım. ve bu programları sadece value değiştirmek için kullanıldıgını düşünüyorsan hiç vakit kaybetme buralarda zaten yeni bir üyesin.

brhmstn

Katılımcı Üye
6 Mar 2008
463
0
Kırıkkale
vb.neti direk crackliyemezsin önce unpack etmen gerekir.W32 Dissambler yerine pluginli bir ollydbg kullanmak daha mantıklı bence neyin ne olduğunu iyice görürsün

hocam ollydbg ve ida kullandım ollydbg üzerinde çalıştırdığımda kilitleniyor hiç bişey yapılamıyor. cheat engine de memory kısmında giriş başarılı kısmını buldum. adresine ulaştım şifre yanlış kısmını giriş başarılı kısmındaki jump kodu ile değiştirdim. şifreyi yanlış girildiğinde giriş başarılı olarak algılamasını sağladım. gidiş yolu doğru gibi sanki. ama program boş hata veriyor.

counterci1961

Kıdemli Üye
1 Tem 2015
2,547
1
hocam ollydbg ve ida kullandım ollydbg üzerinde çalıştırdığımda kilitleniyor hiç bişey yapılamıyor. cheat engine de memory kısmında giriş başarılı kısmını buldum. adresine ulaştım şifre yanlış kısmını giriş başarılı kısmındaki jump kodu ile değiştirdim. şifreyi yanlış girildiğinde giriş başarılı olarak algılamasını sağladım. gidiş yolu doğru gibi sanki. ama program boş hata veriyor.

Adresin dallanma komutuna bağlı olarak değişir onu ona aktarmada sorun olabilir.Mesela JE ise JNZ yaparsın o kısmı atlamayı sağlarsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.