CTF için Gerekli Program Arşivi

Hexphase

Üye
25 Tem 2013
229
0
-Root/
Merhaba dostlar ,
CTF'ye merak sardım bu aralar çözümlü sınavlara bakıyorum fakat sizlerden bir konuda yardım istemeye geldim.

CTF için windows işletim sisteminde çalışan programları paylaşabilecek var mı ? Windows diyorum çünkü linuxta zaten gerekli programların bir çoğu var fakat bazen öyle sorular oluyor ki windowsta açıp hemen yapabiliyorsunuz sorunuzu ve bilgisayarım biraz eski ve yavaş olduğu için sanal da kullanamıyorum linuxu bu yüzden dual boot yaparak kullanıyorum ama sınav anında oradan oraya geçmek biraz sorun oluyor.

Neler indirmeliyim neler kullanmalıyım internette de bunun hakkında pek bir bilgi veya arşiv bulamadım . Bu konu ile alakalı ilgilenenler neler önerirsiniz ? Yorumlarınızı bekliyorum

Hexphase

Üye
25 Tem 2013
229
0
-Root/
Pentestbox kullan dostum

Windwos'da Linux'daki rahatlığı bulamazsın.. Pentestbox sadece pentest araçlarını barındıran bir "box"...
Yani, kaliyi sırf içindekiler için kurmak isteyenler için..

Fakat, hayır.. Linux ile uzaktan yakından bir ilgisi yok bunun.

Bende Kesinlikle Bu cevaba katılıyorum yine de cevap yazdığın için teşekkürler hocam.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.