ctrl+alt+del

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hacker kadir

Katılımcı Üye
14 Ağu 2009
343
0
s.aleyküm arkadaşlar.. benim masaüstü pc me format armama rağmen açılırken hoşgeldiniz yazısının ardından masaüstü gelmiyor.. o ekranda kalıyo ve ancak cnt+alt+del yapınca masaüstü geliyo ve görev yöneticisini de başlatmıyo. sadece masaüstü geliyo... bu sorunu nasıl çözebilirim.. :/ :S

hacker kadir

Katılımcı Üye
14 Ağu 2009
343
0
xp pak 3 yükledim... ama yine aynı. win 7 yi yüklemeyi düşündüm ama zaaten 1 gb lik ram var üzerinde o yüzden yüklemedim... ama açılışta bi hata çıkmıyo bi uyarı gelmiyo sadece hoşgeldiniz ekranında kalıyo masaüstünü açmıyo.. :S

TuqrahanXP

Uzman üye
10 Kas 2011
1,346
0
BİLSEM BİLİŞİM
Masaüstü/sağ tıklayıp özellikler/ özelliklerden masa üstünü seç,yorsun/buradan masa üstünü özelleştir/karşına çıkan ekrandan ikonların yanına klip koy tamam de çık

başlat sekmesinden çalıştıra gel.

oaraya "gpedit.msc" yaz grup ilkesi çalışmaya başlıcak.

Orada kullanıcı yapılandırması + yönetim şablonlarından "Masaüstü" klasörüne gel masaüstünü açınca

"Active Deskop" ve "Active directory " diye iki klasör çıkacak active deskop un

içine gir sağ tarafta aktive deskop ayarları çıkacak oradan "active deskop duvar kağıdı"

ayarına gel sağa tıkla özelliklerden o ayarı devre dışı bırak sorunun çözülür. ,

yada:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\

bu anahtarlar da explorer.exe ve iexplorer.exe varsa sil. yoksa

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
anahtarı altında shell e git
REG_SZ karşısında veri : explorer c:/windows/explorer.exe olması gerekiyor. eğer
veri : explorer c:/windows/ bu yolun sonunda explorer.exe değilde başka birşey varsa düzelt ve explorer.exe yaz .

GÖREV YÖNETİCİSİ KİTLENMİSSE REDEGİT AYARLARINDAN OLABILIR :
REGİSTRY BOOSTER 2010 INDIRIP DOSYALARINI SCANLASIN SORUN COZULECEKTİR BUYUK IHTIMALLE

KOLAY GELSİN

EcLipsee

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,358
0
30
1.Yöntem

Görev Yöneticisi >> Yeni Görev >> explorer.exe

2.Yöntem

Format

Bu Hata Bendede Var Fakat Formata Gerek Duymuyorum Yeni Görev Diyip Explorer.exe Diyince Geliyor Zaten ;)

gringoxx

Katılımcı Üye
26 Ağu 2011
484
0
.
crtl+shıft+esc+rab+caps+shıt+ctrl aynısı bende olmuştu keşke format atmasaydın ekran kartı driverın bir sebebden dolayı hata vermiş olmalı bu sebeblede açılış ekranında kalmana yol açıyor istediğin teknik servise git yine bilmezler bunu kolaygelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.