Denklem Hesaplama Kodları / VB6

SH!FT

Uzman üye
20 Haz 2009
1,426
0
9sjx4.jpg

Merhaba arkadaşlar sadece bir kaç satır kod ile resimde gördüğümüz gibi nasıl karışık hesaplama yaparız görelim.

Öncelikle ihtiyacımız olan nesneler;
1 adet CommandButton
1 adet Textbox
1 adet Label

bunları uygunca yerleştirin, forma iki kez tıklayın kodları silin ve bunları yapıştırın;

Kod:
Option Explicit

Private Sub Command1_Click()
On Error Resume Next
Dim excel_app As Object
Dim excel_sheet As Object
    Set excel_app = CreateObject("Excel.Application")
    excel_app.Workbooks.Add
    If Val(excel_app.Application.Version) >= 8 Then
        Set excel_sheet = excel_app.ActiveSheet
    Else
        Set excel_sheet = excel_app
    End If
    excel_sheet.Cells(1, 1) = _
        "=" & Text1.Text
    Label1.Caption = excel_sheet.Cells(1, 1)
    excel_app.ActiveWorkbook.Close False
    excel_app.Quit
    Set excel_sheet = Nothing
    Set excel_app = Nothing
End Sub

Evet. bu kadar basit. Kodlardan da anlıyacağınız üzere hesaplama işlemi excel üzerinden yapılmaktadır fakat hesaplanırken ekranda başka pencere vs. açılmaz. Hesaplama işlemi bir kaç sn sürer :) Kolay gelsin...

Kesinlikle alıntı değildir, tamamını ben yazdım.
İşine yaradıysa Teşekkür edebilirsin.

smtakqL

Yeni üye
16 Tem 2012
3
0
Hobaaa Güzel Program

Kendin Kodladıysan Emeğine Sağlık

Yapmadıysanda Paylaşım İçin Teşekkürler

SH!FT

Uzman üye
20 Haz 2009
1,426
0
Hobaaa Güzel Program

Kendin Kodladıysan Emeğine Sağlık

Yapmadıysanda Paylaşım İçin Teşekkürler

Teşekkür ederim :) İşe yarıyor..

SAol dostum gerçekten kendinin ise kodlar çok iyi olmuş emeğine sağlık

rica ederim arkadaşlar ne demek :) kodları excelde kendim yazdım Vb'ye aktarmak için birinden yardım aldım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.