Discorddan Tehtid Ediliyorum

SawrYTS

Yeni üye
29 Mar 2023
13
0
discorddan tehdit ediliyorum o kişinin attığı siteye girdim şuan ıp adresimi biliyor siber suç işlediğimi ve polis yollayacağını söylüyor ne yapmam lazım 12 yaşıdayım

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,195
21
1,127
JİGK
Hiç bir şey yapmana gerek yok, siteye girmenle illegal ne yapmış olabilirsin? Sakin kal ve ebeveynlerine bu durumdan bahset. Sana nasıl ulaşıyorsa onu kayıt altına al, örneğin mesaj atıyorsa attığı mesajları ekran görüntüsü al ya da sesli iletişim kuruyorsa ekran kaydı al, suç duyurusunda bulunursanız size delil niteliğinde olur.

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,584
17
1,646
Green/Moderasyon
Merhaba:

Ip adresinizin elinde olması pek birşey ifade etmiyor. Tam açık adresinizi asla öğrenemez. Yani bu, ip üzerinden belli olmaz. Ancak şehrinizi öğrenebilir, ama çıkan şehrin'de yanlış çıkma ihtimali var. Lakin karşı taraf panel kullanabiliyor olabilir, bu yüzden herhangi kişisel bir bilginizi, örneğin: İsminizi soy isminizi, veya başka birşeyinizi karşı taraf ile paylaşmayın. Attığı mesajları ekran kaydı alıp, yanınızda kanıt olarak barındırabilirsiniz.

SawrYTS

Yeni üye
29 Mar 2023
13
0
discorddan engel attım ama içim rahat değil instagramdan link attı panel girişiydi bende hemen çıktım ve buraya yazıyorum ne yapmalıyım

{KGT}POLAT}

Yeni üye
29 Mar 2023
1
0
discorddan engel attım ama içim rahat değil instagramdan link attı panel girişiydi bende hemen çıktım ve buraya yazıyorum ne yapmalıyım
Merhaba Bende Daha Önceden Böyle Bir Durum Yaşamıştım Ailene veya herhangi bir ebeveyinine bildirmen gerekli ve bir siteye girince illegal hiçbir şey yapma ihtimalin yok instegramındanda engelle
attığı hiçbir linke tıklama ve sesli konuşuyorsa ses kaydı yazıyorsa ekran görüntüsü (ss) al

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
14
874
anka.html
Giriş yaptığın sitede hiçbir illegal olay yapmadıysan hiçbir tereddüte girmene gerek yok ve yukarıda bahsedildiği gibi ailenide olay hakkında bilgilendir ek olarak bütün tehdit vs. mesajları ss al yanında dursun.

Proxq_

Üye
29 Mar 2023
91
31
Proxq_
ve de zaten çoğu discord kullanıcısı seni korkutmak amaçlı ıp Elimde ben Hackerım gibi kelimeler kullanıyor ama çoğu kullanıcı Ip Kelimesinin anlamını bile bilmiyor.
Bu yüzden İçini Rahat tut Bir şey olmaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.