Disk yazmaya karşı korumalı" hatası

hiram34

Üye
24 Eyl 2010
107
0
Arkadaşlar merhaba
içinde windows olan bir usb belleğim var
artık işime yaramaz diye biçimlendirip normal usb bellek olarak kullanmaya karar verdim

ama biçimlenmiyor..

Disk yazmaya karşı korumalı hatası alıyorum

fat32,exfat,ntfs denedim sonuç yok

bilgisayarım- yönet - disk yönetiminde birim sil yok..

- Regeditten ilgili anahtarı 0 yapmak (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies)

- CMD ile sıfırlamak (DISKPART - list disk - select disk 2 - attributes disk )

- Çeşitli programlar ile belleği formatlamaya çalışmak gibi bir çok yöntem denedim..

Hiç birisi işe yaramadı..

Alternatif çözümü olan var mı ?

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Kesin Çözüm

1.Ekran Görüntüsündeki Yazılımı UBS Writer Protector ile... Dene.....

guWcKg.jpg

2.Öneri:

Bir Ubuntu Live DVD ile (başka bir usb yazdırılmalıdır) sistemi aç buradan sorunlu usb yi Gpated ile biçimlendir.Önce sil sonra Fat32 biçimlendir.Sistemi normal olarak açtıktan sonra da NTFS biçiminde tekrar biçimlendir.

hiram34

Üye
24 Eyl 2010
107
0
usb white protect ilk denediğimdi ama nafile.. teşekkür ederim

Flash Free denemiştim
oda nafile...

Koca forum sayfamızda bile çare yoksa , demekki yok..

çok ilginç...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Arkadaşlar merhaba
içinde windows olan bir usb belleğim var
artık işime yaramaz diye biçimlendirip normal usb bellek olarak kullanmaya karar verdim

ama biçimlenmiyor..

Disk yazmaya karşı korumalı hatası alıyorum

fat32,exfat,ntfs denedim sonuç yok

bilgisayarım- yönet - disk yönetiminde birim sil yok..

- Regeditten ilgili anahtarı 0 yapmak (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies)

- CMD ile sıfırlamak (DISKPART - list disk - select disk 2 - attributes disk )

- Çeşitli programlar ile belleği formatlamaya çalışmak gibi bir çok yöntem denedim..

Hiç birisi işe yaramadı..

Alternatif çözümü olan var mı ?

CMD Sıfırlamak olarak adlandırdığınız yönteminizde select disk 2'den sonra "attributes disk" , "attributes disk clear readonly" olacak. Böyle denediniz mi? Veya "attributes disk" yazısını kısaltmak için mi yazdınız?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.