Dolandırıldım ve ne yapabilirim?

11 Şub 2019
88
6
Merhaba TurkHackTeam ailesi,

Karşılaştığım bir konuda yardımınıza ihtiyacım var

Valorant için spoofer almak istiyordum ve uygun fiyatli olarak ..................com adresine ulaştım ki bu adres scam bir adresmiş orjinal değilmiş sonrasında fark ettim
Telegram'a yönlendirdi sorular sordum almaya da çok yakındım fakat karşıdaki kişinin dolandırıcı olduğunu anladıktan sonra vazgeçip engelledim.
Bu kişi telefon numaramdan tüm ailemin numarasını tcsini vs. bulmuş ve sms boomber&call boomber ile sürekli rahatsız edip ağır hakaretler yazıp rahatsızlık veriyor. Günlerdir yapmaya devam ediyor ve sürekli hakaretler yağdırıyor bu konuda jandarma birşey yapamıyor ve en yakın polis merkezi 200KM uzaklıkta. Polis merkezine gitmeden önce ben bu kişiyi bulmak ve ya zarar vermek istiyorum bir şekilde örneğin web sitesinin açığını bulup hacklemek ve ya bu kişinin adresini ismini vs. öğrenmek. Aklınıza ne gelirse artık lütfen bu konuda bana yardımcı olun Anneme ağır hakaretler ediyor ve buna engel olamıyorum evin içinde kargaşa mevcut elim kolum bağlı duruyorum empati yapın lütfen ve yardımcı olabileceğiniz bir konu var ise, yorumlardan ve ya mesaj olarak bana ulaşırsanız çok sevinirim size güveniyorum şimdiden teşekkürler

Az önceki konuda kişisel bilgi belirtmişim üzgünüm peki şunu da sormak isterim ücretli olarak bu konuda yardımcı olabilen var mı? bu kişiyi bulmak istiyorum eğer yasaksa sileyim hemen

Moderatör tarafında düzenlendi:

dragunovmona

Junior Hunter
11 Eyl 2022
51
23
Öncelikle geçmiş olsun zor bir durum bir süre psikolojik savaş vermen gerekecek. Adam senden istediğini alana kadar bir süre hırslanıp bunları yapacak gibi. Amacı seni korkutup üstünlük kurup galeyana getirmek sakın para verme verdiysende unut o artık geri gelmez. Yapabileceğin 2 yöntem aklıma geliyor.
1. Yöntem sessizliğini sakın bozma ne yazarsa yazsın bunları gerçekleştirecek yürek yok böyle adamlarda. Unutma tek amacı senden kendi istediğini almak bir süre rahatsız eder ses çıkmadıkca umudu yavaş yavaş kaybolur.
2. Yöntem için güzel bir plan yapman gerek ben sana temel seviye şeyler söyleyebilirim gerisi senin planına bilgine kalmış. Önce spyware hazırla Sosyal mühendislik kullanarak iletişimde kal adam seni elinde tuttuğunu düşünsün böylelikle senden tehdit geleceğini beklemez spyware i adama yedirirsen sende ona karşı kontraatak şansı bulabilirsin. Ama bu yöntem ARI KOVANINA ÇOMAK SOKMAK anlamına da gelebilir.

sokratez

Üye
26 Haz 2015
119
6
Zaman
Karşı tarafla ilgili bir ipucu yok elinde telegram adresi dışında.
O da bişey ifade etmez bizim için.
Domain adresini sorgula whois ile ipucu çıkabilir oradan. Bu kısımda çalıntı kredi kartı ile olabilir. kime ait olduğu belirsiz olur yine. Bu bilgileri domain şirketi vermez tabikide sana bana.
İp adresleri farklıdır ortalama bir vpn olabilir daha ortalama üstü ise tor + proxy chain vs vs burdan da birşeye ulaşamazsın

Bu işin basit teorisi karşıya exploit ile sizmak veyahut backdoor yedirmek.
Karşı cihaza ulaşmadan bir şey elde edemezsin.
Bir ihtimal kullandıkları yazılımlarda Webrtc açığı var ise gerçek ip adreslerini sızdırabilirler. Bunu sadece bir link ile yaparak ip adresini elde edebilme ihtimalin var. Ulaşıcağın makine de sanal makine ise web rtc nin bir anlamı kalmıyor.

Elde etsen bile şikayet etmek dışında kullanabilirliği açık taramasında belli olur ama düşük ihtimal.
Sadece şikayet edersin ip adresini.

Rahatsız ederken yazdıkları şeyleri yapacak yürek onlarda yok. Amac seni bezdirmek. telefon numarası ve diğer kişisel bilgileri gizlemek önem arzediyor bu şekil durumlarda. Sadece mesaj da değil bir gün telefon numaranı merhaba taksim eskort mu? diye soran biriside arayabilir :D

Bu konuda daha bilgili kişilerin yorumlarını merak ediyorum elbette.

Rapx13

Üye
1 Kas 2023
56
6

Valorant için spoofer almak istiyordum ve uygun fiyatli olarak ..................com adresine ulaştım ki bu adres scam bir adresmiş orjinal değilmiş sonrasında fark ettim
Telegram'a yönlendirdi sorular sordum almaya da çok yakındım fakat karşıdaki kişinin dolandırıcı olduğunu anladıktan sonra vazgeçip engelledim.
Bu kişi telefon numaramdan tüm ailemin numarasını tcsini vs. bulmuş ve sms boomber&call boomber ile sürekli rahatsız edip ağır hakaretler yazıp rahatsızlık veriyor. Günlerdir yapmaya devam ediyor ve sürekli hakaretler yağdırıyor bu konuda jandarma birşey yapamıyor ve en yakın polis merkezi 200KM uzaklıkta. Polis merkezine gitmeden önce ben bu kişiyi bulmak ve ya zarar vermek istiyorum bir şekilde örneğin web sitesinin açığını bulup hacklemek ve ya bu kişinin adresini ismini vs. öğrenmek. Aklınıza ne gelirse artık lütfen bu konuda bana yardımcı olun Anneme ağır hakaretler ediyor ve buna engel olamıyorum evin içinde kargaşa mevcut elim kolum bağlı duruyorum empati yapın lütfen ve yardımcı olabileceğiniz bir konu var ise, yorumlardan ve ya mesaj olarak bana ulaşırsanız çok sevinirim size güveniyorum şimdiden teşekkürler

Az önceki konuda kişisel bilgi belirtmişim üzgünüm peki şunu da sormak isterim ücretli olarak bu konuda yardımcı olabilen var mı? bu kişiyi bulmak istiyorum eğer yasaksa sileyim hemen
İhbarverb.gov olsa gerek şikayetde bulunabilirsin bu kişiyi bulmak öyle kolay değil ha bulunurmu elbette bulunur imkansız diye bişey yoktur ama dünyada bu kadar az bilgiyle bi insanı bulmayı bilen nadir insanlar vardır. Sitesine güzel bi ddos atıp karşı saldırı yapabilirsin botnet ağı üzerinden veya iban vb şeyleri isteyip ibandan şikayetçi olabilirsin paranı vericem diyip. elimden keşke bişeyler gelse yardım etsem bilgisayarım arızalı.

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,570
1,519
Front-End-Teşkilat-ı Mahsusa

Merhabalar geçmiş olsun karşı kişiye zarar verirseniz sizde suçlu olacaksınız zarar vermek yerine cimer üzerinden veya egm.gov adresinden şikayette bulunun.

11 Şub 2019
88
6
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim gerekli şikayetleri yaptım. Sitesine zarar vermek için DDoS iş görür mü ben de biraz uğraşmak istiyorum bu kişiyle ücretli/ücretsiz fark etmez önerebilirseniz çok sevinirim

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
73
33
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim gerekli şikayetleri yaptım. Sitesine zarar vermek için DDoS iş görür mü ben de biraz uğraşmak istiyorum bu kişiyle ücretli/ücretsiz fark etmez önerebilirseniz çok sevinirim
Hostingi kapatır bir kahve koyar bakar ki bıkmışsın tekrar açar.
Yapacağın tek şey hatları kayıtlı olmayan numaralara kapatmak, online yemek getiren sitelerin müşteri hizmetlerini arayıp belirli bir süre adresine sipariş kabul etmemeleri gerektiğini anlatmak, bankacılık işlemleri yapıyorsan bankaya haber verip önlem almak.

Polise veya jandarmaya gidip sonuç alacağını sanmıyorum bazıları egm nin mailini yazmış fakat inanın hiçbirşey yapamıyorlar.

Ancak engelle devam et veya savcılığa gidin diyorlar

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
73
33
Merhabalar geçmiş olsun karşı kişiye zarar verirseniz sizde suçlu olacaksınız zarar vermek yerine cimer üzerinden veya egm.gov adresinden şikayette bulunun.
Merhabalar, polis merkezine gitmeden [email protected] adresini kullanarak ihbarda bulunabilirsiniz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünün yaşadığınız durumla ilgili yazdığı yazıyı okuyarak süreci yönlendirebilirsiniz. Esenlikler.
Şu egm fazla abartıyorsunuz. :) siz gidip şikayetçi olmadıktan sonra hiçbir işlem yapamazlar.
Türkiye'm hollywood filmlerindeki gibi sanmayın.

Aşağıdaki ihbarı ben yaptım yine aynı vakayı yaşamıştım tek yapabildikleri bu maili atmak oldu.

qq8yz18.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.