donanım arza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkann

Üye
5 Eyl 2011
188
0
arkadaşlar pc ye yeni ram aldım içine girerken zorladı bende girdi sandım pc yi açtım dıt dıt dıt diye ses geldi duman çıktı yeni aldıgım ramden saten yeni remle eski remi yan yana tutunca anlaşılıyo uyumsuz oldgu sonra ramdan ip ince duman çıktı sonra yeni ramı çıkardım 5dk sonra bidaha açtım dıt dıt dıt diye ses geliyo napmam gerekiyo yeni ramın tel yerleri varya oralarından 2 tanesi yanmış acil yardım edin lütfen hesi bugun oldu

TuqrahanXP

Uzman üye
10 Kas 2011
1,346
0
BİLSEM BİLİŞİM
oncelıkle kardesım ram uyusmuyorsa ornek senın ram ddr2 se ddr takıyorsan soket yuvasına tam oturmaz oturmadıgı ıcınde pc yi actiginda goruntu gelmez.sen durmadan denersen ram hatta anakart yanmasına kadar gıdebılır.. Anakart yanarsada sana en az 100tlye patlar. Dedıgım gıbı ramler uyusmuyordur. Ddr2 se sen drr takıyorsundur.
Ana kartı yakmıs olabılırsın.
Diger secenekse ram yanmıs olabılır. Kolay gelsın.

JixSaW

Üye
8 Kas 2011
144
0
Ramların yeri Renklidir eger uyuşmuyorsa mavi maviye kırmızı Kırmızıya Tanıknız Kolay Gelsin

Raminizi Hic bir zaman zorlayarak takmayınız.

berkann

Üye
5 Eyl 2011
188
0
şimdi ben yeni ramı takıyom bütün slotlardada dıt dı dıt yapıyo kendi düzelme ihtimali varmı bide yapacak olursak nası yaparız bu sorunu

COD44

Uzman üye
10 Kas 2011
1,316
0
Donanımsal ayarlamalarınızı kendiniz yapmayın..Servise yaptırın..Duman çıktı diyorsan yanmıştır..Ki zaten 2 teli yanmış diyorsun..Sanırım garanti kapsamında da kullanıcı hatası olduğu için değiştirilmez..Eskisini takınca yine açılmamış bu da anakartın ya da girişlerin arızalandığını gösterir..

Sana tavsiyem kesinlikle kurcalama yarın ya da müsaitsen bugün servise ***ür..En azından geri dönüşü olabilir..Yoksa elinde kalır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.