Donanım arzası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Adanabelasi

Uzman üye
3 Kas 2011
1,177
0
Adanalıyık g
iyi günler arkadaşlar malum okul bilgisayarlarını bilirsiniz :) müdürüm okulun pclerini halletmemi istedi istediğim zmn girebiliyorum sınıfına şimdi 23 pcden 19 pcyi arzasız hale getirdim ama geriye kalandan 4ünden birinde ekran kartı arzalı onu biliyorum.gelelim diğer üçüne sorunu şu:
1-bilgisayarı açıyoruz,herşey sorunsuz çalışıyor klavye ışıkları gelyor fare çalışıyor,kasa düzgün bir şekilde çalışıyor fanı fln ama monitöre görüntü gelmiyor.

Denediklerim:
1-ekran kartında sorun var diceksiniz bende öle düşündüm ve bakmak için içini açtım ekran kartı onboard yani anakart üzerinde,
2-ekran kartında herhangi yanık vs görünmüyor,yerinden oynama gibi bir durumda yok,kablolar sorunsuz,
3-monitör kablosu arzalı diceksiniz,çalışan pcden farklı kabloyla denedim olmadı,kabloyu başka pcye taktım çalışıyor yani kablo sorunsuz.
4-monitöre gelelim başka pcye takınca görüntü gelyor,ama o pcde çalışmıyor(arzalı kasaların kendi aralarında monitörlerini kablolarını deiştirdim sonuç yok)monitörler aynı durumda arzasız
5-pcye anakart cdsini takıp başlatim dedim gene hiçbir sonuç yok

şimdi aklınıza gelen çözüm yolları varsa veya bu durumun nasıl düzeltileceğini biliyosanız ltfen söyleyin,yoksa artık müdüre at gitsin dicem :) cvplarını bekliyorum üsttekiler haricinde her çözüm yolunuza 1 teşekkür söz size :) şunu bi çözekte

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
dell marka ekranlarda da aynı sorunu yaşamıştım genelinde oluyor ben şöyle çözmüştüm ekran çözünürlüğünü düşür yada yükselt kolay gelsin

Adanabelasi

Uzman üye
3 Kas 2011
1,177
0
Adanalıyık g
Ekran Kartının,Kablonun Takılacak Yeri Olan Küçük Delikler Bulunan Bölümünde Sorun Olabilir.
:)

öncelikle iyi günler ekran kartının anakart üzerinde olduğunu söylemiştim yani herhangi ayrı bir ekran kartı yok,dolayısıyla tabir ettiğiniz gibi bir durum yok.yinede mesajınız için tşkür ederim.

Eğer o odada projeksyon gibi birşey varsa onunla halletmelisin. Çözünürlüğü değiştir

slmlar arkadaşım dediğini denedim özr dilerim yazmayı unutmuşum.mesajın için teşekkür ediyorum.çözünürlükle alakası yok sanırım.

dell marka ekranlarda da aynı sorunu yaşamıştım genelinde oluyor ben şöyle çözmüştüm ekran çözünürlüğünü düşür yada yükselt kolay gelsin

slmlar arkadaşım çözünürlükle alakalı olmadğını düşünüyorum.markasıda dell diil ,zaten ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor,dolayısıyla çözünürlüğüde değiştiremem :)

başka yardım etcek yok mu yha ltfen çözelim şu konuyu, hadi görim sizi bilirsiniz siz.yada at gitsin diyin içim rahat etsin müdüre olmuyor kardeşim derim :) yazanlara teşekkürlerini ilettim saolun.diğer arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
Tüplü monitörmü kardeş ne tür bir marka veya pc özelliklerini say belki bişi gelir aklımıza ama zor gibi görünüyor tüplüyse ekranın tüpü bitmiştir oda olmuyorsa bende adanadayım adres at özelden geleyim bi kontrol edeyim merak ettim yaw :D:D:D:diablo

Adanabelasi

Uzman üye
3 Kas 2011
1,177
0
Adanalıyık g
Tüplü monitörmü kardeş ne tür bir marka veya pc özelliklerini say belki bişi gelir aklımıza ama zor gibi görünüyor tüplüyse ekranın tüpü bitmiştir oda olmuyorsa bende adanadayım adres at özelden geleyim bi kontrol edeyim merak ettim yaw :D:D:D:diablo

:) tüplü diil monitörün markası LG , bildiğin 2-3 sene öncesindeki monitörlerden lcd ekran,monitörde arza yok, pc özellkiklerine gelirsek

1-512 ekran kartı(anakart üzerinde tümleşik)
2-4gb ram(bu pcye uygun olmasada :)
3-işlemcisi 2.37ydi sanırsam 2li bişey işte tek çekirdek :)
anakart markası gıgabyte,özelden yerimi yazim yazmasınada merkezde diilim :S

şu sorunu çözebilene sınırsız teşekkür :)

gizlico

Katılımcı Üye
16 Eyl 2010
556
1
normalde yanımda olsa 10 dk içinde yapardım bakmak lazım buda olmıycağı için aklıma gelen çözm yollarını söylim

pc bazen böyle hatalar oluyo ona bir tane ekran kartı tak pc ye göre ramı sök başka slota tak BUNLARI YAPTIKTAN SONRA HAYLA AÇILMIYORSA PARÇALARINI SÖK AL PC KASAYI SÖK GİTSİN :)

hayal-et06

Uzman üye
23 Ağu 2011
1,081
16
ankara
diyorsunya o monütoru başka pc ye taktım sorun yok. birde başka çalışan bir monütoru o çalışmayan kasaya taak eğer yine çalışmazsa ekran için cd si olacak onunla yükleme yaparsan çalışır. şimdi monutor diyosun cd de yoktur. o zaman çok pc var madem o arızalı dediğin kasayı diğer sağlam pc ye bağlayacaksın eğer görürse yükler zaten. sana diyeceklerim bunlar fazlasını bilmiyorum. pc özelliklerine baktım şimdi. ona cd gerekli. yada bozdun o kadarı yapıyım derken.

Son düzenleme:

Adanabelasi

Uzman üye
3 Kas 2011
1,177
0
Adanalıyık g
diyorsunya o monütoru başka pc ye taktım sorun yok. birde başka çalışan bir monütoru o çalışmayan kasaya taak eğer yine çalışmazsa ekran için cd si olacak onunla yükleme yaparsan çalışır. şimdi monutor diyosun cd de yoktur. o zaman çok pc var madem o arızalı dediğin kasayı diğer sağlam pc ye bağlayacaksın eğer görürse yükler zaten. sana diyeceklerim bunlar fazlasını bilmiyorum. pc özelliklerine baktım şimdi. ona cd gerekli. yada bozdun o kadarı yapıyım derken.

slmlar dediğini denedim daha önce çalışan monitörle çalışmayan monitörüde deiştirdim.sonuç yok :) cd demişsiniz yazımı iyi okuduysanız okul bilgisayarları dedim naptıklarını bilirsiniz alyorlar 1-2 cdyi gerekli düşündüklerinden saklıyor,geriyekalanları atıyolar ortada monitör cdsi yok ,dediğiniz yöntemi deniyemem ama yinede yarın cdyi arıycam yoksa sanırım ne başka çözüm nede başka yol kaldı ne kdr yöntem varsa denedim o pcler uçmuş :) ama şunu söylim ortada benim bozmuş olabileceğim bir durum yok. şimdiye kdr mesaj yazan arkadaşlarıma tşkür ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.