Driver yüklemeyi bilmeyenler gelin ! [Resimli Anlatım]

ogulcanerarslan

Katılımcı Üye
26 Eki 2012
484
0
Antalya
Merhaba arkadaslar driver yüklemeyi bilmeyenler bilgisayardan hiç anlamayanlar bile bu basit işlemi yapabilir ilk öncee 1. adım

1-)
Any drivers you need! / Known devices: 10592727 adresine girin. işinize büyük ihtimal yarayacaktır. burada %95 driverlar mevcut.

2-) nasıl arama yapacagım?

bilgisayarımızın aygıt yöneticisine girdiğimizde yüklü olmayan driverlar sarı soru işareti olarak beliriyor bunu çoğunluğunuz biliyor. bilmeyenler için

28441462er8.jpg

örnegin ethernet denetleyicisi yüklenmemiş. ona çift tıklayıp gelen pencereden ayrıntılar sekmesine tıklıyoruz. aşagıdaki boş yerde
Bir kod var bunun gibi birşey
Kod:
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_E0001458&REV_01\4&345CAFAF&0&00E4
7000q.JPG

bu kodu seçip ctrl+c ile kopyalayıp www.devid.info adresine girip
boşluğa yapıştırıyoruz aynen bunun gibi
gfmv2.png

Ve şimdi Arama tuşuna basınca aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak .
gfmyv.png

İşletim sistemi seçtik şimdi aşağıya inip Tarihe bakıyoruz en güncel olanı hangisi ise onun üstüne tıklıyoruz.
gfn3h.png

gfn8g.png

Farklı bir sayfa açıldı ve aşağıya doğru iniyoruz ...

gfngn.png

Emeğe saygı lütfen
gfnmt.jpg
butonuna basınız arkadaşlar :) :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.