Düşündüren soru :D

minasgordul

Katılımcı Üye
2 Kas 2011
256
0
kocaeli
Bu soruyu hocaya sorulsa çok fena olur :D

Işık 300.000 km/sn hızla yayıldığına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?

Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

Tehlikeli Güzeller / Cevabı Nedir /
Bir adada yedi tane dünya güzeli varmış ve bu adaya gelen herkesi öldürüyorlarmış.
Bir gün adamın biri adaya düşmüş.
Güzeller adama son isteğini sormuşlar, adam öyle birşey söylemiş ki güzeller onu öldürmemiş.
Adam ne söylemiş olabilir?

Son düzenleme:

karasevda13

Katılımcı Üye
19 Ocak 2012
697
0
istanbul

Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

Bir adada yedi tane dünya güzeli varmış ve bu adaya gelen herkesi öldürüyorlarmış.
Güzeller adama son isteğini sormuşlar, adam öyle birşey söylemiş ki güzeller onu öldürmemiş.

1 cevap :karanlık çökmüyor..karanlık bir ışık dalgası frekansı değil..ışığın olmadığı ortam.. işik çekildiği zaman yerini karanlığa bırakıyor ve karanlık çökmesini ışığın kaçması olarak algılamalıyız.bu açıdan bakınca söz edilir.

2 cevap: yağmur dik yağmadı zaman 45 yada 60 derece gibi açılarla yağar yağmur damlaların gözümüze kaçmaması için kafamızı eğeriz.
3 cevap : Bırakın gideyim demiştir.

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Karanlıkta aynı hızda çökecektir kolay soruydu.
Asıl kafa karıştıran o adadaki adam ne cevap verdi ?
Benim cevabım kızlara ''Bende sizle beraber yaşayayım mı ?'' derdim.
Yağmur yağdığında hiç bir zaman kafamı eğmedim çünkü hep şemsiye kullandım. :trl

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
Işık 300.000 km/sn hızla yayıldığına göre karanlıkta o oranla çökmektedir.:RpS_thumbup:

white daisies

Katılımcı Üye
21 Haz 2013
557
0
Yağmur yüzüme değince nefes almakta zorlanıyorum, boğulmamak için mecburi kafamı eğmek zorunda kalıyorum :)

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa

cevap : aranızdan en cirkini beni öldürsün olucak

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0

ışık gücünü kaybettiği için karanlık olmaktadır. madde antimadde gibi
yağmur= insanlar kafalarına düşen şeyler için refleksle kafalarını eğerler
tehlikeli güzeller=charlinin melekleri :D
adaya gelince aklıma orkid geldi belki adamın yanında orkid vardır ve beni öldürmezseniz veririm demiştir felan falan kafamda deli cevaplar :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.