Eğer Facebook gibi bir site kurarsak

Radon53

Yeni üye
8 Ocak 2017
34
0
Bu zamanda mümkün görünmüyor kardeşim. Ama aklında benzersiz fikirler varsa ve bu projeye harcayabilecek sermayen varsa neden olmasın. Şunu da söylemekte fayda var facebook ile aynı (tasarım farklı olsa bile) bir şey yaparsan kimsenin ilgisini çekmez.

Rainshy

Uzman üye
10 Tem 2013
1,896
3
Facebook gibi olursa tutmaz, lakin özellikler farklı bir biçimde ve reklamını bütçen ile yaparsan neden olmasın yayılabilir kısa sürede ismi çıkabilir bütçene göre değişir o iş

sfenkss

Üye
31 Tem 2016
139
1
Hocam üye olanlara para kazandıracak ozellikler olursa sistem bunun uzerine olursa paylaşım uye çok getiren extra bieşeyler kazanırsa face twitter kadar olmasida yavas yavas buyur

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Eğer böyle bir şey yapmak istersen siteyi kuracağın sunucunun sana ait olması bence daha iyi olur. Çünkü birsürü insan kayıt olacak ve onların özelleri olacak.
Buda para gerektirir. Çünkü güçlü bir internet bağlantının olması lazım ayrıyetten sağlam bir makineye ihtiyaç var.
Herhangi bir firmaya gönderme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın :D

LimitlessT

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
718
0
geliyorsun?
Tutmaktan kasıt? Facebook kadar mı yoksa Tostçu Erol kadar mı?
Eğer tutarsa hosting'in falan sağlam olması gerekiyor öyle 4-5 denyus DDoS atınca çökmemesi gerekiyor.
Ayrıca tutmaz diyenleri de anlayamıyorum, bu büyük platformlar varken de büyük platformlar vardı ama onlar büyük platformlar var deyip vazgeçmediler.Kendine özgü ve güzel içerikli bir site oluşturursan tutmaması için bir sebep göremiyorum ama şöyle söyleyeyim.İlk başlarda 50TL Lik bir bütçe yeterli olur.
Fakat ilerleyen zamanlarda,siten 10.000 - 20.000 kullanıcıyı görürse bu bütçe dişinin kovuğuna bile yetmeyebilir.O yüzden, hem para kazanabileceğin,hemde tutacak bir sistem düşün.Paran varsa sadece tutacak bir site yapmaya bak ;)

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,746
1,526
Ne iş göreceğine bağlı. Facebookun , instagramın gördüğü işi görecekse neden tutsun ki ? Neden bırakıpda oraya yönlensin millet ? Sen olsan ne gibi sebeplerle instagramı bırakıp facebook u bırakıp oraya yönelirdin. Bunu düşün dostum. Tamamen yaratıcılık ve girişimcilik meselesi.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Tutmaktan kasıt? Facebook kadar mı yoksa Tostçu Erol kadar mı?
Eğer tutarsa hosting'in falan sağlam olması gerekiyor öyle 4-5 denyus DDoS atınca çökmemesi gerekiyor.
Ayrıca tutmaz diyenleri de anlayamıyorum, bu büyük platformlar varken de büyük platformlar vardı ama onlar büyük platformlar var deyip vazgeçmediler.Kendine özgü ve güzel içerikli bir site oluşturursan tutmaması için bir sebep göremiyorum ama şöyle söyleyeyim.İlk başlarda 50TL Lik bir bütçe yeterli olur.
Fakat ilerleyen zamanlarda,siten 10.000 - 20.000 kullanıcıyı görürse bu bütçe dişinin kovuğuna bile yetmeyebilir.O yüzden, hem para kazanabileceğin,hemde tutacak bir sistem düşün.Paran varsa sadece tutacak bir site yapmaya bak ;)

Senin söylediğin ancak hayallerde gerçek.
1. si 50 tl ye alacağın bir hostingin günlük tıklama limiti olacak yani günde belirli sayıda kişi girince site otomatik o gün için kapanacak. Her hosting şirketinde durum bu mu bilmiyorum tabi. Ama benim bildiğim kaliteli hosting firmalarında sağlam hostingler 230-240 tl lerden başlıyor.

MasKutay

Katılımcı Üye
17 Tem 2014
866
0
127.0.0.1
Ben açtım. sofful diye tuttu 2 bin kişi kayıt oldu bir süre sonra facebook varken twitter varken neden burayı kullanalım sorusu oluştu insanların aklında kapatmak zorunda kaldık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.