Egm Ihbar hk.

kalles232

Üye
12 Ağu 2012
209
0
Ankara
Arkadaşlar aranızda polis veya ihbar bölümünde çalışan görevli arkadaşımız varmı bilmiyorum. eğer var ise bir sorum olucak , yapılan ihbar nasıl işleme konuluyor örnek veriyorum bir ihbarda bulundum , ne zaman işleme alıp kontrole geliyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
ihbar hattı siber suçlarla mücadele tarafından kontrol ediliyor ve yoğunluğa göre ilgileniyorlar, lakin gelen asılsız ve gereksiz ihbarlar yüzünden önemli ihbarlar ile ilgilenme olayı aksayabiliyor

ihbar geldi diyelim baktık olay terör yandaşlığı kanıtlar savcılığa gönderiliyor sonra Polis eve gelip şüpheliyi alıp götürüyor

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
ben uyuşturucu ile ilgili bildirim yaptım herhalde bakarlar.

Mutlaka bakarlar değerlendirirler tabiki önce doğruluğunu kontrol etmeye çalışırlar. Tabi siz de EGM muhattap olacak bir numara vermeniz lazım geri dönüş yapılmasını istiyorsanız e-posta veya telefon numaranızı girmeniz lazım olay hakkında sizden bilgi alabilmeleri için. Eğer geri dönüş varsa ilgilenmişler demektir. Ama sizi aramadılarsa da ilgilenmediler anlamına gelmez ama benim bildiğim EGM bırakılan numarayı bilgi almak veya bilgi vermek için arar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.