Ekran Kartının Fandaki SES

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

qamsin

Yeni üye
13 Eki 2011
40
0
Mrb,bendeki bu büyük sorunu sizlerler paylaşmak istedim çünkü tek başıma çözebileceğim konu değil.Ekran kartının fanından ses geliyor neyse gittim değiştirdim fanını yanlış hatırlamıyorsam 1 yada 1.5 hafta sonra bu yavaş yavaş çoğalmaya başladı pc yi ilk açınca geliyor sonra kapatıp yeniden açtığımda düzeliyor bu böyle 1 ay sürdü sonra öyle olmuyor artık hep açtığımda ses geliyor böyle bir sorunum var ve aklımda power ın ya yetersiz wolt gelmesi yada powerda sorun var yada fazla wolt geliyor fana aklımdaki soru işaretleri bunlar sizce bunlarmı yoksa başka bişeymi acaba...İlgilenlere ve bu sorunu çözmem için bana yardım eden forum arkadaşlarıma şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.(İşallah düzelir bir diğer husus yeni ekran kartı almayı düşünüyorum alırsam böyle bir sorunla karşılaşırmıyım...)YARDIM LÜTFEN...

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
Fanı çıkarın ve Fan, GPU arasındaki termal macunu yenileyin.
Fanların yüksek seslerinin önüne geçmenin başka bir yolu da fan motorunu yağlamaktır. Fanı söktüğünüzde fanın alt tarafında tam ortasında bir etiket göreceksiniz. O etiketi kaldırın ve bir damla makine yağı damlatın. Yağı fazla abartmayın. Bir damla yağ, gürültü seviyesinin düşmesine yetecektir. Etiketi tekrar yapıştırın ve fanı monte edin.

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
Teşekkürler denicem eğer ekran kartından anlıyorsanız anlamasanız bile görüşünüzü almak isterim Volar Nvidia 9600GT 1GB 256Bit GDDR3 (DirectX 10) DVI-CRT-HDMI PCI-E 2.0 Ekran Kartı - Bilgisayar - Hepsiburada.com bu ekran kartını almayı düşünüyorum sizce nasıl....böyle bir sorunla karşılaşırmıyım acaba...

İhtiyacınızı, yapacağınız işler belirler. Eğer oyun oynamayı seviyorsanız daha iyi bir kart almalısınız. (Dx 11 destekli, GDDR5 Ram'li ... )

qamsin

Yeni üye
13 Eki 2011
40
0
Evet Haklınız ama almışken 2 gb li almak isterim ama bütçe buna yetiyor ve bide pc nin woltu 230 w bu ekran kartına yetermi acaba...

qamsin

Yeni üye
13 Eki 2011
40
0
Vaybe ben yeter diye düşüdüm ama orda sadece güç tüketimi 55 w diyor bide başka bir tanıdğım var onunda 230 w oda axle nvidia 9600 gt 512 mb 256 bit kullanıyor 2 senedir.Bişey olmadı.sizin önerdiğiniz varmı acaba bana...

kobrasnake

Katılımcı Üye
6 Eyl 2010
504
0
Bendede böyle bi sorun vardı.Fanı yağladım ve terman macunda sürdüm.Şimdi sorunsuz ve sessiz bi şekilde çalışıyor. Ekran kartı alma soruna gelirse senin işini göreceğini tahmin ediyorum ve alma imkanın varsa al derim. Kasanın diğer parçalarını değerlendirerekte al.

Teşekkür Etmeyi Unutma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.