Elektronik Sistemler ve Arduino İle İlgili Fikirleriniz

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
5
1,774
Selamın Aleyküm.

Son Günlerde Elektronik ile İlgili Çok Fazla Paylaşım Karşıma Çıkmaya başladı.

İlgimi çekmedi değil açıkçası..

Elektronik Sistemler, Arduino, Raspberry Pi vs.

Bu Alan hakkında ne düşünüyorsunuz fikirlerinizi merak ediyorum.. Bilgisi Olanlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim..

Şu Kurslar Nasıldır ? ;

*Yazılım bilgim var.

Son düzenleme:

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
414
2
195
Hocam belki işinize yarayabilir diyeceklerim.

Hocam bende şuan bir proje hakkında çalışıyorum. Olabildiğince kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Bildiğimiz gibi flipper zero, hack rf gibi birçok donanım araçları açık kaynaklı. Bu tasarımlar pcb denen özel kartlar ile yapılıyor.

Eğer hack rf gibi bir planınız varsa temelden elektronik, mikroişlemci, mikrodenetleyici ve devre tasarımı öğrenirseniz çok iyi olur derim.

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
5
1,774
Hocam belki işinize yarayabilir diyeceklerim.

Hocam bende şuan bir proje hakkında çalışıyorum. Olabildiğince kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Bildiğimiz gibi flipper zero, hack rf gibi birçok donanım araçları açık kaynaklı. Bu tasarımlar pcb denen özel kartlar ile yapılıyor.

Eğer hack rf gibi bir planınız varsa temelden elektronik, mikroişlemci, mikrodenetleyici ve devre tasarımı öğrenirseniz çok iyi olur derim.
Açıkçası Hack rf gibi bir planım yok.
MİT'in kariyer sayfasından gördüğüm "Tekniker" Başlığından dolayı merak ettim. Şöyle yazıyordu ;
"teknik araç, sistem ve donanımların kontrolü, bakım ve onarımı ile yazılım altyapısının işletilmesi faaliyetlerini yürüten çalışanlarımızdır."

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,570
Wrong Side Of Heaven
MİT'in kariyer sayfasında baktım Tekniker yazıyordu okudum biraz Elektronik Sistem Uzmanı vs. araştırdım hoş bir alana benziyor..
Şimdi şöyle;
Arduino raspberry ve aklınıza gelebilecek tüm bu tip araç gereçler firmaların ve kurumlarından gözünde oyuncaktır.
Gidip CVnize arduino raspberry vs yazmayın dalga geçerler.

Orada bahsi geçen kavram daha üst seviye mikrodenetleyiciler.
Ama tabi buna başlamanın yolu da arduino ve raspiden geçiyor.

Bunların öğrenilmesi hususunda hiç bir kursun yeterli olmadığını düşünüyorum.
"hadi led yakalım" konusundan öte bir şey bulman zor.

benim şahsi önerim türkçe kaynaklardan olabildiğince uzak durup tamamen hayal gücünle hareket etmen.
boza boza öğreneceksin yani.

bozarak öğrenme süreci bittikten sonra teknofest gibi çeşitli yarışmalarda boy gösterebilirsin.

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
Selamın Aleyküm.

Son Günlerde Elektronik ile İlgili Çok Fazla Paylaşım Karşıma Çıkmaya başladı.

İlgimi çekmedi değil açıkçası..

Elektronik Sistemler, Arduino, Raspberry Pi vs.

Bu Alan hakkında ne düşünüyorsunuz fikirlerinizi merak ediyorum.. Bilgisi Olanlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim..

Şu Kurslar Nasıldır ? ;

*Yazılım bilgim var.

Hocam bence gayet güzel ve zevkli bir alan. 🥰

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
5
1,774
Şimdi şöyle;
Arduino raspberry ve aklınıza gelebilecek tüm bu tip araç gereçler firmaların ve kurumlarından gözünde oyuncaktır.
Gidip CVnize arduino raspberry vs yazmayın dalga geçerler.

Orada bahsi geçen kavram daha üst seviye mikrodenetleyiciler.
Ama tabi buna başlamanın yolu da arduino ve raspiden geçiyor.

Bunların öğrenilmesi hususunda hiç bir kursun yeterli olmadığını düşünüyorum.
"hadi led yakalım" konusundan öte bir şey bulman zor.

benim şahsi önerim türkçe kaynaklardan olabildiğince uzak durup tamamen hayal gücünle hareket etmen.
boza boza öğreneceksin yani.

bozarak öğrenme süreci bittikten sonra teknofest gibi çeşitli yarışmalarda boy gösterebilirsin.
Hocam İyi güzel çok teşekkür ederim ama
Ben bozarsam düzeltemem :D Türkçe kaynak içeriklerine baktım çok bir bilgim olmamasına rağmen bu alanda bana bile yetersiz geldi içerikleri.

En azından böyle elektronik hakkında temel bilgileri öğrenebileceğim pratik yapabileceğim bir kaynak bulmak isterdim..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.