Elimde 2000 tl var değerlendirmek istiyorum.

HeathDragon

Katılımcı Üye
6 May 2014
259
0
Merhaba arkadaşlar, belirli bir yerden bir miktar para gelmiş bulunmakta birazını e ticaret'e ayırarak sermaye aldım ve 2000 tl gibi bir miktar kaldı. Ben bu parayı ne yaparak değerlendirebilirim önerilere açığım.

MrCustom

Katılımcı Üye
24 Mar 2015
251
0
Istanbul
Önerim şuan eline hiçbir toptan falan mal alma , sahibinden.com 'da bir mağaza kur resmi bir mağaza gibi olsun sonrasında önerim : saat - çanta - kolye - bilezik bunları satışa çıkar alıcı siparişi verdiği an gidip alırsın yani zarar etmiş olmazsın öneririm.

Olmadı cep telefonu - playstation vb. gibi şeylere yatırım yap alım satım oyunlar vb.

HeathDragon

Katılımcı Üye
6 May 2014
259
0
Önerim şuan eline hiçbir toptan falan mal alma , sahibinden.com 'da bir mağaza kur resmi bir mağaza gibi olsun sonrasında önerim : saat - çanta - kolye - bilezik bunları satışa çıkar alıcı siparişi verdiği an gidip alırsın yani zarar etmiş olmazsın öneririm.

Olmadı cep telefonu - playstation vb. gibi şeylere yatırım yap alım satım oyunlar vb.

hocam mağaza derken ? elimde zaten yeterince sermaye var ( 200-300 adet ıphone galaxy note kılıfları , kulaklıklar, şarj aletleri , jelatinler ) bunları onun üzerinden satabilirim. Ancak mağaza olayını anlamadım

MrCustom

Katılımcı Üye
24 Mar 2015
251
0
Istanbul
Yok mağaza derken sitede satış yaparken öyle sokak satıcısı - seyyar tarzında değilde bi kurumsal mağaza tarzında yap mesela sahibinden.com da üye olduktan sonra ilanları atarken orada resim falan istiyor çok profesyonel resimleri koy , açıklamayı çok nezih bir şekilde yap yani bunları belirtmek istedim.

HeathDragon

Katılımcı Üye
6 May 2014
259
0
Yok mağaza derken sitede satış yaparken öyle sokak satıcısı - seyyar tarzında değilde bi kurumsal mağaza tarzında yap mesela sahibinden.com da üye olduktan sonra ilanları atarken orada resim falan istiyor çok profesyonel resimleri koy , açıklamayı çok nezih bir şekilde yap yani bunları belirtmek istedim.

hocam peki "çanta - kolye - bilezik bunları satışa çıkar alıcı siparişi verdiği an gidip alırsın yani zarar etmiş olmazsın öneririm." şurayı anlıyamadımda nerden gidip alıcağım :) zaten şuanda e-ticaret sitem bulunmakta sadece düzenliyorum. Ayrıyetten ürünlerimi hepsi burada tarzı sitelerde koysam ekstra bir katkı olurmu ?

MrCustom

Katılımcı Üye
24 Mar 2015
251
0
Istanbul
Tabikide olur , o dediğim cümle şimdi sen gidip toptancıdan alırsın çanta 50 tane satamazsın elinde kalır fakat bakarsın interente biri demişki çanta siparişi verdim alıcam senden almak istiyor yani tamam dersin gidip 1 adet alırsın sonra müşteriye yollarsın yani 1 tanesi 30 ₺ye alırsın 50₺ye satarsın 20 ₺ kar olur. Kimse almazsa zararda olmaz :)

HeathDragon

Katılımcı Üye
6 May 2014
259
0
Tabikide olur , o dediğim cümle şimdi sen gidip toptancıdan alırsın çanta 50 tane satamazsın elinde kalır fakat bakarsın interente biri demişki çanta siparişi verdim alıcam senden almak istiyor yani tamam dersin gidip 1 adet alırsın sonra müşteriye yollarsın yani 1 tanesi 30 ₺ye alırsın 50₺ye satarsın 20 ₺ kar olur. Kimse almazsa zararda olmaz :)

hocam şöyle bir sorun var ben ürünlerimi yurtdışından getiriyorum burada 20 tl olan kılıfların 1 kutusu ( 25 adet ) 15 tl gibi bir makul fiyata geliyor. Bu ürünlerin yurt dışından gelmesi 15 gün alıyor peki hocam sizce yurtdışından ne gibi ürünler getirmeliyim ?

MrCustom

Katılımcı Üye
24 Mar 2015
251
0
Istanbul
Benim arkadaş dediğim gibi çanta işiyle uğraşıyordu sadece internet üzerinden satış bu mango falan farkı kaliteli markalar onların çakmalarını satıyordu iyi para var bence bu alanda yoğunlaş kılıf falan fazla para etmez flip cover 50 ₺ desen 20 ₺ ye yakın kargo vb. gidiyor kişi kıyafet konusunda internete daha düşkün.

HeathDragon

Katılımcı Üye
6 May 2014
259
0
Benim arkadaş dediğim gibi çanta işiyle uğraşıyordu sadece internet üzerinden satış bu mango falan farkı kaliteli markalar onların çakmalarını satıyordu iyi para var bence bu alanda yoğunlaş kılıf falan fazla para etmez flip cover 50 ₺ desen 20 ₺ ye yakın kargo vb. gidiyor kişi kıyafet konusunda internete daha düşkün.

Anladım Teşekkürler.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Hocam madem 2 bin TL paran var bence kendi e-ticaret siteni kur.
Domain + Hosting Senelik 250 TL dersek (Tabi host sınırsız web alanı + sınırsız trafik)
Kalan paraylada bir kaç yere reklam ver 2 şer aylıktan.

Üye toplarsın bolca. Biraz riskli olacak ama eğer tutarsa paraya para demezsin.

HeathDragon

Katılımcı Üye
6 May 2014
259
0
Hocam madem 2 bin TL paran var bence kendi e-ticaret siteni kur.
Domain + Hosting Senelik 250 TL dersek (Tabi host sınırsız web alanı + sınırsız trafik)
Kalan paraylada bir kaç yere reklam ver 2 şer aylıktan.

Üye toplarsın bolca. Biraz riskli olacak ama eğer tutarsa paraya para demezsin.

hocam zaten hosting alan adı (com.tr ) gibi şeyler bende mevcut sermayede var ancak 2000 tl gibi bir para arttı. Tasarımada para vermek istemiyorum. Çünkü 100 tllik scriptler opencart'dan kötü. 2000 tl ile e-ticaret haricinde ne yapabilirim sizce ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.