Elimde Birinin İP Adresi Var Bunla Neler Yapabilirim ?

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
IP adresi ile artık hiç bir şey yapamazsın. Belki oyun serverı falan kuruyorsa IP adresine saldırıp sunucuda lag çıkartabilirsin.

Çünkü modemde Firewall diye bir şey var. Hem bilgisayarın da kendi Firewall'ı var. Her türlü engeller bağlantıyı.

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Eskisi kadar fazla bir şey yapılamıyor artık, ama genel anlamda örnekler verecek olursam; karşı tarafın modem ayarlarına erişebilirsin, yer tespiti yapabilirsin, bilgisayarına erişip oradan işlemler yapabilirsin, şifrelerini çekebilirsin vs. böyle gidiyor mesele :)

S

Splitter

Ziyaretçi
İnan bu soru kac binlerce soruldu ama bikmucam.
Bir ip ile faaliyet sureniz minimum 1 dakika maximum 24 saattir. yani o ip 1 dakika icindede gidebilir.24 saat sonrada ancak max suren 24 saattir. İp kendini degistirebilir. Elindeki ipye 24 saat icinde en iyi ihtimalle yapabileceklerini yazacagim.

1-) Port zafiyet taramasi 1-65536
2-) Acik zafiyet bulunamadi ise acik port yok demektir Yada var kapali gosterilibiliyordur (Dusuk ihtimal)
3-) Zaafiyet bulunamadi ise klise portlari deneyeceksin mecbur 21, 80, 110, 135 üc tane daha varda aklimda degil bunlardan hangisi atak aliyor diye ping dozunda test yaparsin saldirsan ip ban yersin bu yuzden ping dozu kullanmisin eger saldirdi ise ilk bas kendinde saldir ve maximum paket degerini sına bu sana firewallin limitini verecektir. limit diyelim 1000 bi ddos agin varsa yada botnet kullaniyorsan zaman ayarini 2.5 saniye yaparsin ve paket yada threads diyede gecebilir onu iki kati daha az yaparsin 500 mesela bunu 5000 kisi ile yaparsan belli sure zarfinda modem yanar.
Sunuda unutmamak lazm eger firewallda zamanlayici olceri varsa sureyi uzun atagi alcak tutmani oneririm basari saglarsin.
Port acikcasa ayni sekilde girebilirsin
Not atak TCP Olmak zorunda

S C B
İYİ FORUMLAR

Son düzenleme:

BlackLotus

Yeni üye
18 Tem 2014
47
0
Valla bende dolu dolu ip adresi var omegleden ip haritası sayesinde elime birsürü güzel kızın ip adresini aldım.Portlarını da tarattım hepsini not ettim ama gel gelelim sisteme nasıl sızacağımı bilme konusuna .Birsürü ****sploit denedim ama sızamadım.Düşünüldüğü gibi kolay birşey değil.Şu anda araştırma konusundayım.Bilgisayarım eski birşey olmasa kendimi çok fazla geliştirirdim ama 5 yıllık laptoptan hayır gelmiyor işte :(

misteryomas

Katılımcı Üye
18 Ara 2008
307
0
modem arayüzü kull.adı ve pass genelde değiştirilmiyor. eğer modemi uzaktan erişime açıksa internetini kesebilirisn, yerini bulabilirsin , başka da bi işine yaramaz. k.g

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.