Eski bilgisayara usb ile formatta cıkan hata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KarizmaTK

Katılımcı Üye
7 Haz 2011
298
0
xp yi indirip usb ye çektim.Minibookuma format attım no problem.Ama eski bi laptop var ona format atıyordum Usb ile atanlar bilir secenekelrde bir

Text Mode
2 Gui Modeye devam edilir..

Text modeye girip diskleri biçimlendirdim windowsu kurdum.Yeniden başlatıp Gui Modeye girdim. Burda Grafkleri falan yükleyeceği 2.yer burası Su Hatayı aLDım.

"Windows bir bilgisayar disk donanım yapılandırması sorunu nedeniyle başlatılamadı Seçili Önyükleme disketinden okunamadı.." ama minibookta böyle bir problemim yoktu ? nasıl atacağız format

KarizmaTK

Katılımcı Üye
7 Haz 2011
298
0
2 Bölüme böldüm çünkü D de silinmemesini istedigim filmler var yedekleme alamam çok uzun.. Cd Girişi bozuk Usb yazma koruması yok.

//Güncel

KarizmaTK

Katılımcı Üye
7 Haz 2011
298
0
Tek Bölüme böldüm.Yine Aynı Hatayı Alıyorum
Windows bir bilgisayar disk donanım yapılandırması sorunu nedeniyle başlatılamadı.Seçili önyükleme disketinden okunamadı.Önyükleme yolunu ve disk donanımını gözden geçirin.Ek Bilgi için donanım disk yapılandırması hakkındaki Windows Belgelerine ve donanım elkitaplarınza Bakın...

/Vesallam Konu yine Güncel

KarizmaTK

Katılımcı Üye
7 Haz 2011
298
0
Evet O Problem.Minibook'a attım ve güzel çalışıyor minibook... Usb'Değiştirip Yenidenmi format atayım yoksa direk 2.kısımdanmı devam edeyim.

KarizmaTK

Katılımcı Üye
7 Haz 2011
298
0
Sabotaqe9 Düşünmedim Değil Düşündümde aynı dosyalarla hiçbir değişiklik yapmadan Minibook çok güzel format yedi :)

blink1337dagger

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,261
42
Chicago İL
windows kurulum ekranının ilk aşaması bittikten sonra karşınıza çıkar bu ekran ve sizi yerle yeksan eder :)
çözümü basit ama angaryadır.

öncelikle diske başka bir program veya bilgisayar ile erişebiliyorsanız açılış diski içerisinde ve root’ta bulunan boot.ini dosyasını açarak içerisinde hatalı olduğunu düşündüğünüz satırları silin,

Bir diğer ve garantili yöntem ise şu;

bilgisayarı WinXP açılış CD’si yada USB’si ile açın,
ilk ekranda R harfine basarak onarmayı etkinleştirin
gerekli klavye ve sistem ayarlarlarını seçtikten ve c:\windows> işaretçisine düştükten sonra

bootcfg /rebuild

yazıyoruz ilk soruya Evet diğer sorulara direk olarak ENTER tuşuna basarak cevap veriyoruz.artından EXIT yazarak bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

bilgisayarın sorunsuz şekilde windows ile başlaması gerekir.

ancak bilgisayarın mbr’si disk başından başka bir yere yazılmış ise ve siz bu işlemi o diske yapmamış iseniz bu yöntem çalışmaz böyle bir durumda BootManager yüklü olan diskin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu dediğim sıkıntı sadece Vista’dan XP’ye geçişlerde var

Usb'den Formatta hal.dll hatası

USB Bellekten XP Kurmak - USB Belleği Sisteme Takın - ShiftDelete.Net

KarizmaTK

Katılımcı Üye
7 Haz 2011
298
0
ßaska flash disk' ile' attığımda yine aynı..

ilk ekranda R harfine basarak onarmayı etkinleştirin
Nerede basacaz r yi ben onu anlaymaadım usb ile başlattıgımda. 2 Seçenek War Text Mode Gui Mode

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.