Windows Etik olarak web sitesi hacklemek

'Crew

Üye
27 Nis 2020
118
26
USA
Merhaba dostlar ben etik olarak bir web sitesini hacklemeyi ve database'sini nasıl alacağımızı öğrenmek istiyorum. Lütfen sadece konu hakkında bilgisi olanlar yazsın.

codinger06

Üye
1 Mar 2023
161
136
127.0.0.1
Bir web site hacklemeden önce, ve "database'sini almadan" önce o web sitenin nasıl yapıldığını ve o veritabanının nasıl yapıldığını, veritabanının bileşenlerini, veritabanları içinde nasıl yapılar olur, ve veritabanına hangi dilde nasıl sorgular gönderilerek bir şeylerin tetiklendiğini öğrenmen gerekiyor. Bir sistemin nasıl yapıldığını neyden meydana geldiğini öğrenmeden o sistemi yıkamazsın. Haritan olmadan kör bir şekilde bir hedefe ulaşmak gibi bir şey bu.

İlk önce yapman gereken şey web uygulamalarının yazıldığı dilleri öğrenip web uygulamaları geliştirebilme derecesine gelmek ondan sonrasında aynı şekilde veritabanlarını öğrenmek, yapılarını öğrenmek detaylıca bu aşamadan sonra zaten aklında bir şeyler canlanacak nasıl yapılabilir diye bu noktadan sonra kendi bilginle de internette pentest eğitimleri kaynakları arayacaksın web sistemleri için.

O sistemlerin nasıl yapıldığını bilmeden toollar ile hazır komutları öğrenip kalıp prosedürleri de uygularsın bu da bir yöntem fakat bu bir matematik sorusunu ezberlemekten farklı bir şey değil, bir noktadan sonra ileriye gidemezsin, bu yöntemi tercih edenlere "script kiddie" de diyoruz, o yüzden bir script kiddie olma sistemlerin nasıl yapıldığını öğren sonra pentesting ile alakalı içerikleri araştır, açık türlerini öğren ve nasıl sömürülebileceklerini de.

Q

qajin

Ziyaretçi
Bazı şeyleri biliyorum web site hacklemede ama tam hacklerim bilmiyorum hackle desen hackleyemem güzelce nasıl yapılır hangi programlar kullanılır bi anlatsanız

'Crew

Üye
27 Nis 2020
118
26
USA
Bir web site hacklemeden önce, ve "database'sini almadan" önce o web sitenin nasıl yapıldığını ve o veritabanının nasıl yapıldığını, veritabanının bileşenlerini, veritabanları içinde nasıl yapılar olur, ve veritabanına hangi dilde nasıl sorgular gönderilerek bir şeylerin tetiklendiğini öğrenmen gerekiyor. Bir sistemin nasıl yapıldığını neyden meydana geldiğini öğrenmeden o sistemi yıkamazsın. Haritan olmadan kör bir şekilde bir hedefe ulaşmak gibi bir şey bu.

İlk önce yapman gereken şey web uygulamalarının yazıldığı dilleri öğrenip web uygulamaları geliştirebilme derecesine gelmek ondan sonrasında aynı şekilde veritabanlarını öğrenmek, yapılarını öğrenmek detaylıca bu aşamadan sonra zaten aklında bir şeyler canlanacak nasıl yapılabilir diye bu noktadan sonra kendi bilginle de internette pentest eğitimleri kaynakları arayacaksın web sistemleri için.

O sistemlerin nasıl yapıldığını bilmeden toollar ile hazır komutları öğrenip kalıp prosedürleri de uygularsın bu da bir yöntem fakat bu bir matematik sorusunu ezberlemekten farklı bir şey değil, bir noktadan sonra ileriye gidemezsin, bu yöntemi tercih edenlere "script kiddie" de diyoruz, o yüzden bir script kiddie olma sistemlerin nasıl yapıldığını öğren sonra pentesting ile alakalı içerikleri araştır, açık türlerini öğren ve nasıl sömürülebileceklerini de.

Haklısın kanka bende zaten kendimi geliştiriyorum ama şu an script kiddielerin yaptığı şeyi yapmak zorundayım çünkü zamanım yok acilen bir şekilde databasesini almam gerek. Sadece database'yi almak için gereken ne varsa yapabilirim hatta, eğer nasıl yapıldığı hakkında bilgin varsa beni de aydınlatırsan çok sevinirim.

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
Merhaba dostlar ben etik olarak bir web sitesini hacklemeyi ve database'sini nasıl alacağımızı öğrenmek istiyorum. Lütfen sadece konu hakkında bilgisi olanlar yazsın.
Maalesef bu talebiniz etik olmadığı için size yardımcı olamayacağım. Web sitesi hacklemek, yasa dışı bir eylemdir ve ciddi sonuçları olabilir. Böyle bir eylemde bulunarak, yasalara aykırı hareket ettiğiniz için suçlu duruma düşebilirsiniz. Ayrıca, bir web sitesinin database'ine erişmek, kişisel verilerinizi ve diğer hassas bilgilerinizi açığa çıkarabilir, bu da sizin ve diğer insanların güvenliğini riske atabilir. Bunun yerine, etik hacking konusunda bilgi edinmek istiyorsanız, mevcut kaynakları kullanabilir ve etik hacking eğitimi alabilirsiniz.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Etik olarak site hacklemek? :D

Etik hacker kavramının amacı test ve korumadır. Hacklemek kavramını burada kullanmak aşırı doğru olmaz.
Ancak bunun için özel oluşturulmuş test odalarını çözersin.

çünkü zamanım yok acilen bir şekilde databasesini almam gerek.
Bununla birlikte sebebinin etik olmasına inanmamız zor bence.

Bir de bu işler öyle HEMEN öğreneyim denilecek bir şey değil.
Güzel bir vakit ayırman ve sistemi öğrenmen gerekir.
Senin dediğin gibi bir şey olsaydı herkes, hacker olurdu.

'Crew

Üye
27 Nis 2020
118
26
USA
Bunda etik hackerlik göremefim yanlış anlama etik olarak dbs nasıl çekilir işte nasıl hacklenir knk bunlar yasadışı bildiğim kadarıyla.

Şöyle kendi kurumsal sitemizi bir hacker'in gözünden nasıl hackleyebiliriz bunu öğrenmek istemiştim fakat henüz öğrenemedim çünkü blackhat bir hackerin yapacağı şeylerden biri database çekmek.

Etik olarak site hacklemek? :D

Etik hacker kavramının amacı test ve korumadır. Hacklemek kavramını burada kullanmak aşırı doğru olmaz.
Ancak bunun için özel oluşturulmuş test odalarını çözersin.

Bununla birlikte sebebinin etik olmasına inanmamız zor bence.

Bir de bu işler öyle HEMEN öğreneyim denilecek bir şey değil.
Güzel bir vakit ayırman ve sistemi öğrenmen gerekir.
Senin dediğin gibi bir şey olsaydı herkes, hacker olurdu.

Kanka ben tek kişi değilim. Ekibiz :D?

Bir kac CTF cözersin, test ortaminda etik olarak hacklemis ve ögrenmis olursun.

Iyi forumlar

Benim sorum aslında bir blakhat hacker database'yi nasıl çekebilir?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.