Evde ingilizce ?

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
Yazılımcı olmayı planlıyordum,boş zamanlarımda da ingilizce öğreniyorum.

Bu gün yaklaşık 6 saattir ingilizce çalışıyorum,lakin çok verimsiz olduğumun farkına vardım.
Kelimeleri deftere yazıyorum,yaklaşık 100-150 kelime,ezberliyorum,cümle içinde kullanıyorum,ama 5-6 saatte 2-3 kelime tam anlamı ile zor öğreniyorum,gerisini unutuyorum.

Basit hikayelere baktığım zaman ise belli başlı şeyleri öğretiyor,çayır,çimen v.s.

İnternetteki teknik dökümanları okuyup anlayacak ve yazacak seviyeye beni ne getirir ?
Konuşma en son planda.

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,203
678
İngilizceyi internetten c1 seviyesine kadar öğrenebilirsin.Bu da senin için iyi olur yazılım konusunda
c1 'olduğundada geliştirir c2 yaparsın.Olmayacak şey değil, Öncelikle a1-a2-b1-b2 öğrenmelisin, Videolu anlatımlar çok işine yarayacaktır.Her yer ders kaynamakta, Ayrıca günde 5-6 saat çalışman verimli olmaz zaten sabah 2 saat akşam 2 saat uygun olur veya boş zamanına göre değerlendirirsin, İlk başta temel a1 - a2 'yi öğren daha sonra İzlemiş olduğun filmleri ingilizce olarak izle, Dersleri takip edersen düzenli olarak öğrenebilirsin.Başarılar dilerim İyi Forumlar

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
İngilizceyi internetten c1 seviyesine kadar öğrenebilirsin.Bu da senin için iyi olur yazılım konusunda
c1 'olduğundada geliştirir c2 yaparsın.Olmayacak şey değil, Öncelikle a1-a2-b1-b2 öğrenmelisin, Videolu anlatımlar çok işine yarayacaktır.Her yer ders kaynamakta, Ayrıca günde 5-6 saat çalışman verimli olmaz zaten sabah 2 saat akşam 2 saat uygun olur veya boş zamanına göre değerlendirirsin, İlk başta temel a1 - a2 'yi öğren daha sonra İzlemiş olduğun filmleri ingilizce olarak izle, Dersleri takip edersen düzenli olarak öğrenebilirsin.Başarılar dilerim İyi Forumlar

Teşekkür ederim.

Okuduğumu anlayabilecek seviyede ingilizce ilk hedefim.

bir kaç gün gramerlere baktım,lakin gerçek hayatta kelimeler o kadar kısa olmuyor,mesela

Özne + eylem + nesne + yüklem olur genelde,ama gerçek hayatta bu gramer bilgisinin hiç faydasını görmedim çünkü bu gramer yalnızca kısa yazılarda faydalı oluyor,mesela :

"

But it turned out that the hardest part about taking control of somebody else's computer was just getting my own laptop connected to the internet. "

Yukarıdaki yazıda hiç bir gramer bilgisi fayda etmedi bana türkçeye kelime kelime olarak çevirdiğimde ise çok devrik cümleler ortaya çıkıyor.
Kelimeleri türkçeye çevirdiğim halde somut bir şey anlayamadım.

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Benim kanimca konusmaya baslamalisin bu yolla konusma olayini gelistirdinmi arkasi gelir yeni yeni terimler ogrenmeye baslarsin baktin ingilizceyi iyi konusmaya basladin kelimeri ezberlemeye ve ne anlama geldigini ogrenmeye baslarsin
basit bir ornek vereyim benim iki yaramazdan
ilk daha okula baslamadan once konusmayi derdini anlatmayi kelimeleri ogrendiler primary 1 e basladiklarinda yazmayi kaleme hakim olmayi ayni zamanda harfleri daha sonra ilk yari bittiginde kitap olayi; okumaya basladilar degisik kelimeler ogrenmeye basladilar
kendini bir dusun ilk once konusmayi ogrendin ilkokula basladiginda kelimeleri yazmayi ve okumayi ogrendin
isin ozeti once konusma olayi konusmaya basladinmi gerisi gelir

ShooterLens

Uzman üye
2 Haz 2013
1,362
0
Benim kanimca konusmaya baslamalisin bu yolla konusma olayini gelistirdinmi arkasi gelir yeni yeni terimler ogrenmeye baslarsin baktin ingilizceyi iyi konusmaya basladin kelimeri ezberlemeye ve ne anlama geldigini ogrenmeye baslarsin
basit bir ornek vereyim benim iki yaramazdan
ilk daha okula baslamadan once konusmayi derdini anlatmayi kelimeleri ogrendiler primary 1 e basladiklarinda yazmayi kaleme hakim olmayi ayni zamanda harfleri daha sonra ilk yari bittiginde kitap olayi; okumaya basladilar degisik kelimeler ogrenmeye basladilar
kendini bir dusun ilk once konusmayi ogrendin ilkokula basladiginda kelimeleri yazmayi ve okumayi ogrendin
isin ozeti once konusma olayi konusmaya basladinmi gerisi gelir

Hocam konuşmak istiyorum da,kelime haznem olmayınca,anca My Name is... de kalıyorum.

Şöyle özetliyim yani sorumu.

Sizce nasıl daha kolay kelime öğrenirim.

23 Nis 2014
114
0
ERZURUM
kardeşim öle hikaye vs. türü ilgilni çekmiosa hiçbişey öğrenemezsin sen en iyisi altyazılı müzik dinle ve altyaızlı oyunlaar oyna. gramerin oturt tekrar yap ve konuşma dilini öğren, zaten konşma dilini şarkılardan filmlerden çok rahat öğrenirsin.. ha öle devrik cümleleri çevirmekte birazcık yoruma bağlı, cümle çevirisine nerden başlıyacağın çok önemli..ve böylece kelime haznen gelişir ve hiç düşünmeden ingilizce cümle yapıp konuşablirsin...hadi sana kly gelsin... :RpS_wink:

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208
ingilizcem ileri seviye almancam orta seviye
okulda öğrendim ben youtube da araştır gramer yapılarını vs kelime ezberlemeyi de yapsan yapsan bo lbol altyazılı film izlemekle yaparsın ben öyle yapmıştım

17 May 2014
236
0
Izmir
Ben ingilizceyi evde kendi kendime ogrendim. Okudugum lisede 93,26 ile en yuksek ingilizce ortalamasi benim. Ingilizceni gelistirmek istiyorsan, bol bol yabanci muzik dinle, yabanci dizi izle ayrica yabanci arkadaslar edin, suan universitede okuyan kisilere ceviri konusunda yardim ediyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.