Excelde formül çubuğu

buno02

Katılımcı Üye
1 Tem 2010
483
1
Selamlar. Basit bir sorunla karşınızdayım

Microsoft Excel 2016 programında içerisinde veri olan bir hücreye tıklayıp herhangi bir tuşa bastığım zaman formül çubuğundaki yani tüm hücredeki verilerim siliniyor. Ben mouse kullanarak üstte bulunan formül çubuğuna tıklamadan formülle oynama yapmak istiyorum bir kısayolu var mı?
Yani özetle mouse kullanmadan kısayollar ile formül çubuğunda oynama yapabiliyor muyuz?

Teşekkür ederim.

buno02

Katılımcı Üye
1 Tem 2010
483
1
Sorununu ss'le desteklemen mümkün mü acaba?

Tabii ki.
mJ7Ll8.png

Tekrardan anlatayım :)
Şimdi ben fotoğrafta göründüğü gibi içerisinde 'hafiflemek' yazan hücreyi seçmiş bulunuyorum. Bu şekilde klavyemden herhangi bir tuşa bastığım zaman (örneğin 'a' tuşuna)

0GNDbY.png

'hafiflemek' gidiyor, yerine 'a' geliyor. Sorunum da tam olarak bu

bu şekilde 'hafiflemeka' yazabilmek için yukarıdan formül çubuğuna tıklamam ve oradan yazmaya devam etmem gerekiyor.

Benim istediğim şey de formül çubuğuna tıklamadan herhangi bir harfe basınca o bastığım harf(a harfi) hücrenin en sonuna yazılsın, mevcut yazıyı silmesin.

PruksiToxin

Yeni üye
27 Haz 2016
35
0
Tabii ki.
mJ7Ll8.png

Tekrardan anlatayım :)
Şimdi ben fotoğrafta göründüğü gibi içerisinde 'hafiflemek' yazan hücreyi seçmiş bulunuyorum. Bu şekilde klavyemden herhangi bir tuşa bastığım zaman (örneğin 'a' tuşuna)

0GNDbY.png

'hafiflemek' gidiyor, yerine 'a' geliyor. Sorunum da tam olarak bu

bu şekilde 'hafiflemeka' yazabilmek için yukarıdan formül çubuğuna tıklamam ve oradan yazmaya devam etmem gerekiyor.

Benim istediğim şey de formül çubuğuna tıklamadan herhangi bir harfe basınca o bastığım harf(a harfi) hücrenin en sonuna yazılsın, mevcut yazıyı silmesin.

Peki sorununu anladım. Bilgisayarıma office kurarken şu soruyu da sorayim: Hepsine aynı harfi mi ekleyeceksin ya da her hücreyi devam ettireceğim mi diyorsun?
Office'i yükleyim hemen deneme yapayım belki makro ayarı falan bulabilirim. Ama söz veremiyorum. Uzmanlık alanım değil :(

buno02

Katılımcı Üye
1 Tem 2010
483
1

Peki sorununu anladım. Bilgisayarıma office kurarken şu soruyu da sorayim: Hepsine aynı harfi mi ekleyeceksin ya da her hücreyi devam ettireceğim mi diyorsun?
Office'i yükleyim hemen deneme yapayım belki makro ayarı falan bulabilirim. Ama söz veremiyorum. Uzmanlık alanım değil :(

hayır hepsine aynı harfi eklemeyeceğim mesela bir harfi yanlış yazdım veya kelimeye yeni bir anlam ekleyeceğim (bu arada gördüğün gibi vocabulary yani kelime ezberi için oluşturuyorum bu excel dosyasını yeri geliyor bir kelimenin 5-6 anlamını, açıklamasını yazmak istiyorum ama bir harfe basınca hücrenin tamamını siliyor ve ben çok tav oluyorum ona :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.