Facebook hacklemenin cezası nedir

'Black-Ghost

Yaşayan Forum Efsanesi
19 May 2008
7,877
17
37
Çanakkale
Konuyu böyle face olarak bakmayın. Konuyu Kişisel hak ve özgürlükler olarak araştırmalısın.

Örnek :

TÜRK CEZA KANUNU

Kanun Numarası: 5237

Kabul Tarihi: 26/09/2004

Yayımladığı Resmi Gazete Tarih: 12/10/2004

Yayımladığı Resmi Gazete Sayısı: 25611

BİRİNCİ KİTAP: GENEL HÜKÜMLER

BİRİNCİ KISIM : TEMEL İLKELER, TANIMLAR VE UYGULAMA ALANI

BİRİNCİ BÖLÜM : TEMEL İLKELER VE TANIMLAR

TRK CEZA KANUNU

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Benım bıldıgım facesını caldıgın kısı gıdıp mahkemeye gıdıp haklarını arar ıse hapıse gırebılırsın ama gıtmesse hıc bı cezası yoq saten turklerde 1 face calınmasıyla mahkemeye gıdıcek ınsan deıller...

TheSLaYe®

Kıdemli Üye
25 Tem 2013
2,469
1
K.Maraş
Kardeşim Eğer facebook 'u Çaldıysan Sorun Yok şifreyi değiştirmediysen ama tck maddlerinde görmüştüm hotmailidi yada facebooku hacklenen[çalınan] kişi mahkemeye verirse bilgileride değişirse 18 yaşındaysan 6ay - 2yıl arası hapis yersin çocuksan bişey olmaz sanırım

rucuer2000

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,874
1
Ben 1 ailenin tüm facelerini hackledim kapattım sonra tekrar geri verdim adam polisi arıcam diyince bilgisayarındaki güvenlik açıklarını kapattım bide :):) hala log geliyodu log gelen mailin şifresini değiştirdim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.