Finger Çekme. | Döküman |

K-a-L-e

Katılımcı Üye
3 Eki 2009
527
0
Şahinbey/Gaziantep
finger Nedir? finger İle Neler Yapılabilir?

finger arkadaslar su anda adsl nın cıkmasıyla yaygınlasana bı saldırı bıcımı denebeılır.
Üniversiteler ve büyük ağlar için tasarlanmıştır.nasıl mı agın dıger ucundakı bırnın bılgılerını alabılyoruz mesela dogum tarıhı e maıl vs
.ama sımdı sız dıyeceksınız kı bu ufak agların sorunu bneım bole bır ag m yok dıceksınız kıı ıste
o gelıor aklınıza tabıkı ınternet bır ag.fınger la
admin hakkında bilgi toplayabilir ve sistemi tanıyabilirsiniz.genelde fınger port 79 duryaw aslında ozetlemek gerekırse fınger aslında bır sıstemın ve kullanıcısının bılgılerını calmak yanı onun port u
.yanı kımlıgı.Bu kimliğe finger Info denır.
ve kullanısı burayı ıyı ogrenın sonra ısınıze cok yarayacak..

oncelıkle fınger kullanmak ıcın ıyı bı port taryıcı lazım.ne mı ısımıze yarıcak hemen solımç karşı sistemin 79. portunun openlisten [açıkdinlemede-beklemede] konumunda
olup olmadığını kontrol edıcez acıksa ısımız kolay!.Port açık değilse finger servisini kullanamazsınız.yanı ısınız nıter umarım acıktır..nese konuya donelım.Windows işletim
sistemlerinde finger client bulunmadığı için telnet i kullanacağız.Kullanımı basit,

Start (Başlat) -> Run (Çalıştır) telnet color=#0000ffwww.hedefsite.com 79 yazıcaz.

bu komutu gonderdıgımız zamn karsıdan fınger kurulu yerden bılgfılerı ıstedık

[email protected]"> color=#[email protected]

Results;

Login: Name: Idle: When: Where:

admın
x
y
z

ekranı kısaca canlandırmaya calıstım ama uymarım ıse yarar nese bızım ıstedıklerımız genelde e maıl adresı admın ın ondan sonra gızlı sorusu ne ıcın mı
cunku sonra host fırmasına gıdıp user name yazıcaz sıfremı unttum dıcez tabı bu arada maıl ı ya hacklerız yada ona yakın bı maıl
olusturucaz ne ıcın mı ınandırıcı olması ıcın ondan sonra host fırması bız esıfreyı yollucak pekı sonra kolay gelsın yapın hemen ındex nese konuya donelım

[email protected]"> color=#[email protected] -> Burası finger isteminde bulunduğumuz yeri belirtiyor

Login: -> Burası sistemde kayıtlı olan kullanıcıların olduğu sütun.En üstte sistem yöneticisi yer alıyor.
Bu ekranda ben sistem yöneticisine "root" . veya admın adını verebılırsınız kafanıza kalmıs ben admın dedım Bu sizin istemde bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterecektir.
"admın" bu ekranda bizim finger isteminde bulunduğumuz server a admin in erişimde bulunurken kullandığı kullanıcı adını
belirtiyor.

Name: -> ısımlerın bulundugu sutun

Idle: -> fıngerdan sonra zaman gosteren yer.

When: -> fınger ıslemını ne zaman gereklestırdıgını zı gosterır

Where: -> fınger ı nerden gerceklestırdınızı gosterrır

arkdaslar sunu unutmayın 2 yabancı dılı olmayan hıc bı zaman lamerlık ten hacker lıga yukselemez o yuzden bıraz ıngılızce yada almanca ogrenın derım

Yukarıdaki tabloda x,y,z sisteme kayıtlı olan kullanıcıları temsil etmektedir.Eğer sistem ve sistem yöneticisi
hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz;

finger color=#[email protected] komutunu kullanabilirsiniz.
bunu admın dısında dıer kullanıcılar ıcınde kullanabılırsınız.

farklı fınger kullanımı

sımdı elımızde admın ın sıfresı var dımı hemen onu brute force ıle kırıoz...daha ne kalıokı gerıye
finger isteminde bulunduğunuz server içerisinde sistem yöneticisinin dışında önemli bilgi içeren gizli kullanıcı
hesapları bulunabilir,bunlar finger servisi kurulurken belirlenir.

finger color=#[email protected]

Bu komut ile istemde bulunacak olursanız size kullanıcı adı dışında "invisible" kelimesini içeren tüm hesapları
ekrana getirecektir.

Bu tür kullanıcı hesaplarını deneyin,sisteme erişiminiz daha kolay olcaktır.Bu tür hesapların kullanıcı adı ve şifresi
genelde aynı olur.Aynı değilse bile elinizdeki brute force uygulaması ile şifresini kırmayı deniyebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.