Flashdisklere autorun olarak exeyı calıstırma vb6

Wirusc0Liq

Katılımcı Üye
13 Ağu 2011
472
0
GizLi;)
Selamun aleykum arkadaslar keyloggerım usbye bulassın baska pcye usb takılınca otomatık dıske bulassın keyloggerım bunun mantıgını cozemedım vb6 ıcın lazm

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Çözemezsin çünkü adam seneler öncesinden kalma güncelleme almamış xp işletim sistemi kullanmıyorsa, Autorun da, Autoplay de özellikleri yok edile edile kuşa döndü.

CD harici taşınabilir medyada standart bir makinede autorun ve autoplay sadece kullanıcıya sorar, asla bir programı veya medya dosyasını otomatik başlatmaz.

Wirusc0Liq

Katılımcı Üye
13 Ağu 2011
472
0
GizLi;)
Çözemezsin çünkü adam seneler öncesinden kalma güncelleme almamış xp işletim sistemi kullanmıyorsa, Autorun da, Autoplay de özellikleri yok edile edile kuşa döndü.

CD harici taşınabilir medyada standart bir makinede autorun ve autoplay sadece kullanıcıya sorar, asla bir programı veya medya dosyasını otomatik başlatmaz.
Vb nette bunu yapıyorlar ama? Bende anlamadm

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Rubber duck flaşh bellek tam istediğin tarzda

Rubber ducky tamamen başka mesele... Sen flashdisk diye takıyorsun, o diyor ki;

- Ben standart microsoft uyumlu klavyeyim.. Aha, sen şimdi beni klavye diye tanıdın ya, eleman aniden "windows+R" yaptı, powershell açtı, şu url'yi download edip çalıştır dedi, windows+D ile pencereyi aşağı çekti, hayat ne kadar ilginç di mi bilgisayarcığım?

Yıldırım hızı ile açılan pencereyi gene görür, şüphelenirsin. Şüphelenmesen bile, system admin'ler product ID ve vendor ID whitelist'leri kullanmaya başladılar. Yani ciddi şirketlerde çalışmaz. Ayrıca benim bildiğim en azından ESET ve Penteract, rubber ducky'i tanıyor artık.. Biz İBB'de penteract kurduk, ESET istemediler.

Tabii rubber ducky'ciler de önlem alıyorlar, eset ve penteract da buna karşı önlem alıyor, vs. vs.. 3. Dünya Savaşı mübarek...

Mrcem

Üye
17 Mar 2018
157
0
inf dicemde üsteki mesajı görünce fikrim değişti ama usb deki dosyaları saklarsın gizli öģe olarak exe ni usb ye copyalattır adı usb adında olsun simgeside tıklayınca klasörler gözuksun belki işine yarar

mussallat.exe gibi

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.