format atarken hata (mavi ekran)

Prohackercry3

Kıdemli Üye
6 Ocak 2013
4,071
1
İstanbul
Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için Windows kapatıldı.
Bu durdur hatasını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyiniz.
Bilgisayarınızda virüs kontrolü yapın. Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicilerini kaldırın.
Sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış, ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin.
CHKDSK /F komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın

Teknik bilgiler:
** STOP: 0X 0000007B (0XF78D2524, 0X0000034, 0X00000000, 0X00000000

çok garip bir hata çözümünü bulamadım malesef yardımcı olmanız dilegiyle bilgisayar asus işletim sistem xp kurmak istedigim işletim sistemide xp.

xelarmenbyhacked

Uzman üye
5 Ocak 2013
1,558
3
Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için Windows kapatıldı.
Bu durdur hatasını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyiniz.
Bilgisayarınızda virüs kontrolü yapın. Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicilerini kaldırın.
Sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış, ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin.
CHKDSK /F komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın

Teknik bilgiler:
** STOP: 0X 0000007B (0XF78D2524, 0X0000034, 0X00000000, 0X00000000

çok garip bir hata çözümünü bulamadım malesef yardımcı olmanız dilegiyle bilgisayar asus işletim sistem xp kurmak istedigim işletim sistemide xp.
Windows XP'deki "Dur hata kodu 0x0000007B (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)" hataları için gelişmiş sorun giderme
burda var hatanın nedeni

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.